Žádné zahalování obličejů na školách, rozhodli v Norsku. Jsme tu zvyklí si do tváře vidět, vzkázala ministryně

10. 6. 2018 10:42

V Norsku je konec zahalování obličejů ve školách. Zákon, který zakazuje nošení závojů a šátků zahalujících obličej ve školkách, školách a na univerzitách, tento týden odhlasovali poslanci norského parlamentu, informoval o tom server The Local.

Žádné zahalování obličejů na školách, rozhodli v Norsku. Jsme tu zvyklí si do tváře vidět, vzkázala ministryně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Muslimka s dětmi

Nové nařízení platí pro studenty, učitele i zbylý personál ve školách.

Zákon se také vztahuje i na jiné formy vzdělávání, jako jsou například zájmové kroužky po vyučování. Podle ministra pro vzdělání a integraci Jana Tore Sannera z Konzervativní strany Höyre nosí burku či nikáb v Norsku jen málo žen, ale najdou se takové případy.

Dodal také, že Norsko je otevřená společnost, kde jsou zvyklí dívat se jeden druhému do obličeje. „To je zvlášť důležité při výuce, ve školkách a ve školách... Zákon zajistí dobrou komunikaci,“ je si jistý Sanner. Pokud by někdo tento zákaz nedodržoval, může o své zaměstnátní přijít. „Instituce by se měly pokusit tuto otázku řešit nejprve prostřednictvím dialogu. Pokud zaměstnanci opakovaně poruší pravidla, mohou přijít o práci,“ informovala dříve ministryně financí Siv Jensenová.

Omezení ohledně zahalování obličeje na veřejnosti, které se týká především ženských muslimských oděvů, jako jsou burka či nikáb, platí v různém rozsahu například ve Francii, v Belgii, Bulharsku či Nizozemsku. ČTK také informovala, že koncem května schválilo zákon zakazující zahalování obličeje na veřejnosti také Dánsko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

15:49 Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

Před pár dny po českém internetu kolovalo video, na němž se moderátor Luboš Xaver Veselý obul do red…