Záhada kolem Pekarové. Babiš znovu o kokainu ve Sněmovně

03.06.2024 16:40 | Zprávy

Odhalení o nalezení kokainu v Poslanecké sněmovně více než rok po tomto incidentu způsobilo bouřlivé reakce i mezi vládní pětikoalicí a opozicí. Skutečně je užívání tvrdých drog mezi poslanci veřejným tajemstvím? I na tuto otázku reaguje pro ParlamentníListy.cz šéf největšího opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. V rozhovoru odmítá, že by drogy ve Sněmovně byly normou. Ukazuje to podle něho i detail této kauzy, tedy že k nálezu došlo v těsném sousedství kanceláře šéfky sněmovny Markéty Pekarové Adamové.

Záhada kolem Pekarové. Babiš znovu o kokainu ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš hovořil s ParlamentnímiListy.cz o řadě žhavých témat poslední doby. Přišla řeč i na uniklé informace o tom, že ochranná služba předsedkyně Poslanecké sněmovny nalezla zhruba před rokem a půl na pánských toaletách sáček po kokainu.

Expremiéra jsme se v rozhovoru zeptali, zda se sám ve sněmovně někdy setkal s tím, že tam někteří drogy užívají. „Nesetkal, taky jsem byl překvapený, když jsem si přečetl vyjádření protidrogového koordinátora Vobořila nebo pana Hollana, kteří říkají, že se to tam údajně jede ve velkém,“ reagoval Babiš.

„Pan Hollan navíc v rozhovoru říkal, že hlavním distributorem byl dřív Dominik Feri. Zajímavé je, že se to celé mělo odehrát na toaletách u kanceláře předsedkyně Sněmovny a ten kokain tam objevila přímo osobní ochranka paní Pekarové. Je mi trochu záhadou, že ji to nesdělila. Ale pak jsem se taky dočetl, že v podezření je nějaký její kolega, tak uvidíme, jak to dopadne,“ konstatuje šéf hnutí ANO.

Podle svých slov by neměl problém se sám nechat otestovat, protože žádné drogy nebere. Diví se však, že k něčemu takovému vyzývá předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Akorát nevím, co mě má co vyzývat tenhle pán, který v rozhovorech říká, jak jel na LSD, jeho kandidátka do europarlamentu hledá ve své písničce ideální drogu a fotí se s ruličkou a bílým práškem. Pan Bartoš by měl řešit hlavně paní Pekarovou,“ dodává Andrej Babiš.

V rozhovoru s Andrejem Babišem ParlamentnímiListy.cz probíraly kromě jiného i atentát na slovenského premiéra Roberta Fica a českou vyhraněnou diskusi. Babiš reagoval na otázku, zda se sám obává, že by mohl v budoucnu, pokud se opět stane premiérem, atentátu či útoku čelit.

Hovořilo se také o nové knize premiéra Fialy o vládnutí během krizového období, o evropských volbách, o Danuši Nerudové, ale také o potenciálních koaličních partnerech hnutí ANO po příštích sněmovních volbách na podzim 2025. Řeč padla i na vzájemný vztah Andreje Babiše s Tomiem Okamurou nebo na jediné téma, kdy vládní politici lobbovali u šéfa ANO, aby jeho poslanci podpořili konkrétní legislativní návrh.

Celý rozhovor s Andrejem Babišem vyjde na webu ParlamentníListy.cz v úterý ráno.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

41 procent lidí nevěří na ruskou informační válku. Zjistilo Moravcovo centrum. Expert se chytá za hlavu

13:27 41 procent lidí nevěří na ruskou informační válku. Zjistilo Moravcovo centrum. Expert se chytá za hlavu

Téměř polovina Čechů je názoru, že informační válka vedená Ruskem po začátku invaze na Ukrajinu je p…