Zaorálek ráno připustil kandidaturu do čela ČSSD. A Chovanec se rychle přihlásil taky

29.07.2017 19:21

Případný mimořádný volební sjezd ČSSD by se mohl uskutečnit na jaře příštího roku, míní statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec, jenž nyní stranu vede. Zda by kandidoval na předsedu, ale nesdělil. Cílem je uspět v říjnových volbách do Sněmovny, řekl dnes Chovanec ČTK.

Zaorálek ráno připustil kandidaturu do čela ČSSD. A Chovanec se rychle přihlásil taky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

„Sociální demokracie teď má jediný úkol, uspět ve volbách. Všechno ostatní je zbytečná debata pro mě,“ uvedl Chovanec. Co bude po podzimních volbách do dolní parlamentní komory, bude sociální demokracie řešit až po nich, dodal.

K dotazu na volební sjezd Chovanec zmínil, že letos by se s jistotou nestihl. „Pokud bude mimořádný sjezd, tak realistický termín bude březen příštího roku,“ řekl.

Volební lídr ČSSD, stranický místopředseda Lubomír Zaorálek v rozhovoru pro dnešní Právo uvedl, že jeho plánem je uspět ve sněmovních volbách a následně se ucházet o pozici stranického předsedy. „To je můj plán, ale musím nejdříve předložit výsledek,“ řekl.

Volební sjezd měli sociální demokraté letos v březnu v Brně, předsednickou funkci na něm na další dva roky obhájil Bohuslav Sobotka. Stranu tedy měl vést jako lídr i do sněmovních voleb, v polovině června se ale pozice v čele strany vzdal. Důvodem byly i klesající preference nejsilnější vládní strany v předvolebních průzkumech, z nichž některé přisuzovaly ČSSD zisk jen deseti procent hlasů.

Sobotka zůstal premiérem a dál vede kandidátku sociální demokracie na jižní Moravě. Vedení strany převzal z pozice prvního místopředsedy ministr vnitra Chovanec, volebním lídrem se stal ministr zahraničí Zaorálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…