Zástupci SPD: Unie hodlá schvalovat další podivnosti kolem potravin

20.10.2020 12:00

Příští týden se bude v Evropském parlamentu hlasovat o tzv. společné zemědělské ekonomice, a to zahrnuje i dva paragrafy, které Tomio Okamura nazval jako podivné. Například se bude hlasovat o tom, že by se výrobky, které neobsahují maso, mohly jmenovat v podstatě stejně jako ty, které maso obsahují. „Cílem je to pomíchat a z mého pohledu zmást spotřebitele,“ uvedl Okamura, který ve svém videu na facebooku poprosil europoslance za SPD Ivana Davida, aby to přesněji vysvětlil.

Zástupci SPD: Unie hodlá schvalovat další podivnosti kolem potravin
Foto: repro youtube
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura a europoslanec Ivan David

„Ono to jako hloupost na první pohled vypadá, ale souvisí to s trvalým tlakem Evropské komise, aby se snížil chov hospodářských zvířat. Zejména s poukázáním na to, že hospodářská zvířata jsou zdrojem skleníkových plynů, které poškozují životní prostředí a celosvětové klima. Proto se má přejít, jak oni říkají, na rostlinnější potravu a z toho důvodu podporují veganské produkty. My samozřejmě nemáme nic proti tomu, že někdo je vegan nebo vegetarián, nicméně oni se chovají agresivně a chtějí nám vnutit svoje zvláštní dietní zvyklosti. V tomto případě se jedná o návrh, který vzešel ze zemědělského výboru a snaží se dosáhnout toho, aby například klobásy nebo párky nemohly nést označení jako vegetariánský párek nebo veganská klobása, protože by to bylo matoucí a postupem bychom došli k tomu, že by tyto tradiční výrobky neobsahovaly vůbec žádné maso,“ vysvětlil Ivan David.„Naše frakce se staví proti této snaze a budeme trvat na tom, aby názvy, které obsahují masné výrobky, aby se neměnily a nemohly obsahovat přívlastky jako, že jsou rostlinné“ dodává David.

Anketa

Je dobře, že policie rozehnala demonstranty na Staroměstském náměstí?

80%
20%
hlasovalo: 25521 lidí
To, že Evropská unie chce diktovat, co máme jíst, považuje předseda hnutí SPD Tomio Okamura za neuvěřitelný zásah do našich životů.

„Řešením je obnovit závaznost českých státních norem, a to je téma, které pan doktor David otevřel před volbami do Evropského parlamentu, kdy zjistil, že ty české státní normy dodnes platí, ale před vstupem do Evropské unie, přestaly být závazné. A to je přesně ono, aby Evropská unie a její nadnárodní korporace k nám mohly lifrovat druhořadé výrobky. Protože kdyby závazně platily původní státní normy, kde je jasně řešeno, že tento výrobek má mít tolik masa, ale ono je to na všechny výrobky, i na prací prášek, tak pochopitelně by si z nás nemohli udělat ten laciný odpadkový koš a museli by nám dodávat kvalitní výrobky, které mají v Německu. Řešením je vystoupení z Evropské unie,“ uzavřel téma Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR


Na závěr videa ještě dostal slovo Ivan David. „Vypadá to jako naprostá prkotina a někdo se může pozastavovat nad tím, proč se zabýváme označováním masných výrobků, ale jak bylo řečeno, jedná se o salámovou metodu v rámci sociálního inženýrství Evropské unie a z toho důvodu to musíme odmítat. Já jsem předsvědčen, že ta změna v Evropském parlamentu projde a my budeme moci říkat rostlinné párky. To bude další krok k tomu, abychom přešli na způsob života, který pro naše další generace připravuje Evropská komise,“ dodal europoslanec David.  
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hana Lipovská bude odvolána z pozice radní České televize

15:44 Hana Lipovská bude odvolána z pozice radní České televize

Poslanci dnes schválili usnesení, podle kterého by Hana Lipovská měla být odvolána z pozice radní ČT…