Zeman má sochu ve tvaru lejna. Nebo je to kaše, ptá se server

22.04.2013 12:54 | Zprávy

Sochař Kryštof Hošek reagoval na politické dění v Česku sochou. Kontroverzní plastikou "Vařila myšička kašičku (aneb to jsme si to zavařili a vítěz nás pěkně vypekl)" se vrací k průběhu a výsledku prezidentských voleb. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Zeman má sochu ve tvaru lejna. Nebo je to kaše, ptá se server
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman u pomníku M. R. Štefánika během návštěvy Bratislavy

Hošek tak vytvořil zřejmě první sochu prezidenta Miloše Zemana od nástupu do úřadu. Plastika vznikla pro veletrh současného umění Art Prague 2013 a byla vystavena v rámci expozice The Chemistry Gallery v Kafkově domě v Praze. Server Aktuálně.cz o celé věci informuje článkem s titulkem: "Lejno, nebo kaše? Zeman se dočkal kontroverzní sochy".

Kdo lže, ten krade...

"Dílo zde vyvolalo značnou pozornost a nadšení návštěvníků, kteří oceňovali především jeho aktuálnost a vtipnou nadsázku, se kterou autor vyjadřuje svůj názor na současné politické dění a českou politickou (ne)kulturu obecně," píše galerie v tiskové zprávě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Syn Nerudové pálí naše plakáty, řekla Konečná. Otevřela „srabáctví“ vlády

16:06 Syn Nerudové pálí naše plakáty, řekla Konečná. Otevřela „srabáctví“ vlády

„My nechceme, aby tady vládly strany bývalé pětidemolice!“ vypálila hned v úvodu druhé hodiny Partie…