Zemane, odvolejte Babiše, vyzval Milan Knížák

15.02.2018 11:15

Otevřený dopis prezidentu republiky napsal bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák. Žádá v něm odvolání Andreje Babiše (ANO) z postu premiéra.

Zemane, odvolejte Babiše, vyzval Milan Knížák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

„V druhém kole proběhlých prezidentských voleb jsem nevolil nikoho, ani Vy, ani pan Drahoš jste mi nepřipadali dostatečně důstojní. Byl jste však většinově zvolen a já Vás tedy vnímám jako prvního muže země. Proto se na Vás obracím,“ sdělil úvodem Knížák.

Následně podotkl, že nechápe, jak je možné, že hlava státu toleruje zvůli imigranta Andreje Babiše, který byl aktivním členem KSČ a agentem StB. „Nehovořím o způsobu, jak přišel ke svému majetku a jak ho dál rozšiřuje. Nemluvím o tom, že je obžalován z trestného činu. Pro mne je a zůstane zločincem proto, že byl agentem StB. Tito agenti se aktivně podíleli na komunistické diktatuře. Zažil jsem jejich působení na vlastní kůži,“ podotkl.

„Považuji za ostudu naši země, že za necelých třicet let po tzv. sametové revoluci přichází do čela státu člověk tak pochybného charakteru jako je Andrej Babiš. Je nepochopitelné, že ho podporujete,“ pozastavuje se Knížák a dodává, že nesdílí levicové názory hlavy státu a má výhrady k Zemanovu způsobu jednání. 

„Ale souhlasím s kritikou EU i s postojem vůči migrantům. Bohužel, Vaše současné činy, z nichž za nejkatastrofálnější považuji podporu Babiše, vzbuzují ve společnosti vášně a rozdělují ji. Plebejské názory se dostávají do parlamentu i do vlády a degradují naši společnost, která se chtěla po listopadu 89 vrátit ke cti, otevřenosti, hrdosti a především k demokratickým morálním principům,“ domnívá se.

  • Původní text ZDE.

„Člověk, který vstoupí do politiky se slovenským heslem ‚všeci kradnú‘ a ustavičně uráží náš národ tím, že odmítá respektovat policii, soudy a o parlamentu tvrdí, že je zbytečný, poněvadž nefunguje dostatečně pružně jako poslušní zaměstnanci firmy, atp. … takový člověk nepatří do politiky. Kdyby Andrej Babiš žil jako soukromá osoba a shromažďoval majetek způsobem odpovídajícím zákonům této země, byl by mně lhostejný. Jako premiér je pro mne tento agent StB, lhář a rozvraceč české společnosti naprosto nepřijatelný. Nechci, aby tento morálně pokleslý člověk rozhodoval o mém životě,“ řekl Knížák s tím, že i Babišův vztah vůči prezidentovi je plný falše. 

„Jakmile si bude myslet, že to bude pro něho výhodné, každého zradí,“ řekl Knížák a žádá Zemana o odvolání Babiše z postu premiéra. „Jste prezidentem celého národa, ale polovina lidí Vám nevěří a servilní jednání vůči Babišovi situaci jen zhoršuje. Prezidentem všech se můžete stát jen tehdy, když budete čestný, spravedlivý a nebudete se spojovat s pochybnými lidmi. Pak Vám poděkujeme,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…