Zemřel zakládající člen 'Svobodných' Jaroslav Bachora

21.05.2013 10:25 | Zprávy

Ve věku 61 let zemřel zakládající člen neparlamentní Strany svobodných občanů Jaroslav Bachora. Za svobodné o tom informovala Irena Válová. Bachora působil jako místopředseda strany a pracoval ve funkci tajemníka Nadačního fondu Václava Klause.

Zemřel zakládající člen 'Svobodných' Jaroslav Bachora
Foto: Petr Kupka
Popisek: Svobodní obsadili prostranství před Finančním úřadem v Olomouci

V nadačním fondu posuzoval žádosti lidí postižených vážným úrazem a navrhoval poskytování humanitárních příspěvků. "Znal jsem jej mnoho let jako spolehlivého a obětavého člověka pevných názorů, aktivního a angažovaného občana, jehož jsem si vážil a rád s ním spolupracoval," uvedl na svých stránkách bývalý prezident Klaus.

Strana svobodných občanů byla založena na počátku roku 2009, jejím předsedou je někdejší blízký spolupracovník Klause a výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku (CEP) Petr Mach. Zpočátku se představovala zejména jako euroskeptická strana, která odmítá Lisabonskou smlouvu a uvažuje i o vystoupení z EU, později se snažila pravicové voliče zaujmout nekompromisním přístupem k zadlužování státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr, čtk

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…