Změnil se, je radikální, stydím se. Deník N zpovídal bývalé kolegy generála Blaška. A nedopadlo to dobře

02.06.2019 4:55

Na nově zvoleného europoslance za hnutí SPD, generála ve výslužbě Hynka Blaška, se zaměřil server deníkn.cz. Blaško se do Bruselu probojoval z osmého místa kandidátky. Mezi zvolenými europoslanci dostal čtvrtý nejvyšší počet hlasů.

Změnil se, je radikální, stydím se. Deník N zpovídal bývalé kolegy generála Blaška. A nedopadlo to dobře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

Před sedmi lety, než odešel z armády, byl Blaško otevřeným důstojníkem, který se dle poradce ministra Alexandra Vondry Františka Šulce choval profesionálně. „V době jeho aktivní služby mi nepřišlo, že by byl tak radikální,“ zmínil Šulc. Ten podle svých slov současným názorovým postojům Blaška nerozumí.

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

17%
83%
hlasovalo: 27031 lidí

Původní text ZDE.

K názorovému „převratu“ došlo v roce 2015 během vypuknutí uprchlické krize. „Za to, co dělá teď, se stydím, je to smutné. O příčinách nechci spekulovat,“ řekl mimo jiné na adresu Blaška jeden z důstojníků. Zda za změnu jeho chování může smrt jeho syna, kterého zneužil a zavraždil pedofil Antonín Novák v roce 2008, lze jen spekulovat. Je pravdou, že Blaško následně na vše zůstal sám, krátce po vynesení rozsudku zemřela i jeho žena.

Blaško, jenž se mimo jiné účastnil například i proruské demonstrace v Praze, je atraktivní pro mnohé tzv. dezinformační servery. A nevylučuje ani to, že by mohl kandidovat na prezidenta. Svému možnému soupeři, generálu Petru Pavlovi, o němž se hojně s tímto postem spekuluje, nemůže přijít na jméno.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

10:44 Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

Mnozí čeští politici zaujímají odmítavý postoj k úmyslu rodící se vlády budoucího německého kancléře…