Změnil se, je radikální, stydím se. Deník N zpovídal bývalé kolegy generála Blaška. A nedopadlo to dobře

2. 6. 2019 4:55

Na nově zvoleného europoslance za hnutí SPD, generála ve výslužbě Hynka Blaška, se zaměřil server deníkn.cz. Blaško se do Bruselu probojoval z osmého místa kandidátky. Mezi zvolenými europoslanci dostal čtvrtý nejvyšší počet hlasů.

Změnil se, je radikální, stydím se. Deník N zpovídal bývalé kolegy generála Blaška. A nedopadlo to dobře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

Před sedmi lety, než odešel z armády, byl Blaško otevřeným důstojníkem, který se dle poradce ministra Alexandra Vondry Františka Šulce choval profesionálně. „V době jeho aktivní služby mi nepřišlo, že by byl tak radikální,“ zmínil Šulc. Ten podle svých slov současným názorovým postojům Blaška nerozumí.

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

17%
83%
hlasovalo: 26798 lidí

Původní text ZDE.

K názorovému „převratu“ došlo v roce 2015 během vypuknutí uprchlické krize. „Za to, co dělá teď, se stydím, je to smutné. O příčinách nechci spekulovat,“ řekl mimo jiné na adresu Blaška jeden z důstojníků. Zda za změnu jeho chování může smrt jeho syna, kterého zneužil a zavraždil pedofil Antonín Novák v roce 2008, lze jen spekulovat. Je pravdou, že Blaško následně na vše zůstal sám, krátce po vynesení rozsudku zemřela i jeho žena.

Blaško, jenž se mimo jiné účastnil například i proruské demonstrace v Praze, je atraktivní pro mnohé tzv. dezinformační servery. A nevylučuje ani to, že by mohl kandidovat na prezidenta. Svému možnému soupeři, generálu Petru Pavlovi, o němž se hojně s tímto postem spekuluje, nemůže přijít na jméno.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zúčtování s přítelem kůrovce Bursíkem a jeden zadredovaný rebel před stánkem Agrofertu. Tak to vypadalo na Zemi živitelce v Českých Budějovicích

11:06 Zúčtování s přítelem kůrovce Bursíkem a jeden zadredovaný rebel před stánkem Agrofertu. Tak to vypadalo na Zemi živitelce v Českých Budějovicích

REPORTÁŽ Čekal-li někdo protesty proti prezidentovi a vládě při jejich přítomnosti na Zemi živitelce…