Ve vládě malého městského státu měl sice postavení něco jako policejního prefekta, ale protože zavládla panika, vzal si na povel i helikoptéry a lodě německé armády. Zachránil tak životy tisícům lidí, kteří čekali, mrzli a umírali ve vichřici na střechách zaplavených domů.
Žezlo německého kanceléře převzal z rukou Willyho Brandta - také v krizi - a to na dobu celých osmi let. Předtím byl ministrem hospodářství, financí i obrany. V tomto období se spřátelil s francouzským prezidentem Giscardem d’Estaing. Oba rukou nedílnou jsou autory G 7 a oba kultivují nejen vztahy mezi oběma zeměmi, ale i dnešní svět.
Také v tomto období musí čelit krizi, ale ta nemá do velikosti obdoby, respektive je srovnatelná snad jen s kubánskou krizí. V tomto případě je to Brežněv a konsorti, kteří umístí své nuklární rakety na území NDR, Československa a Polska a zaměří je na města západní Evropy. Krizový manažer Schmidt teď organizuje obranu ve formě protiváhy amerických raket, se kterou nesouhlasí jeho vlastní straníci z německé sociální demokracie, ani právě startující Zelení a Mírové hnutí a už vůbec ne miliónové demonstrace proti rozmístění Pershingů. H.Schmidt neustupuje, SPD další volby prohraje, ale nastupující Helmut Kohl přebírá jeho politiku (Dvojí rozhodnutí NATO).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV