Eva Valerie Maxová: Podívejte se, co si Evropská unie pořídila za "almužnu" ve výši tří miliard eur

01.12.2015 8:50 | Zprávy

EU poskytne Turecku tři miliardy eur na řešení uprchlické krize, přičemž Česká republika se bude podílet v následujících dvou letech vždy 300 až 400 miliony korun.

Eva Valerie Maxová: Podívejte se, co si Evropská unie pořídila za "almužnu" ve výši tří miliard eur
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Při příchodu na nedělní summit EU (29. 11. 2015) v Bruselu to oznámil český premiér Sobotka, přičemž doplnil některé detaily a podmínky, které musí Turecko ve vztahu k uprchlíkům na jeho území splnit. Mezi jinými náš premiér předpokládá především vyřešení migrace, lepší potřebu koordinace boje s terorismem a snaha stabilizovat Sýrii a celkové dosažení určitých standardů na území Turecka.

Premiér Sobotka je českou veřejností hodnocen jako nevýrazný politik, jehož tvář je prakticky bez emocí a výrazu, politik loajální vůči EU i USA, muž, který nikdy neříká to, co by od něj chtěl jeho národ slyšet. A jako takový si propluje na spícím proudu své kariéry do svého konce a nikdy se ničím výjimečným nezapíše do politických dějin České republiky.

Evropská unie si po převčerejším summitu mne ruce, jak vše dobře vymyslela, když Turecko, zemi, z níž každý den proudí desetitisíce ekonomických uprchlíků aktivně za tři miliardy, zapojí do vyřešení uprchlické krize. Nejvíce je slyšet pana Tuska, Junckera, paní Mogherini a Frau Merkel, ti všichni jsou noví „zachránci“ evropských hodnot, které ve skutečnosti svými „humánními“ gesty dlouhodobě pohřbívají.

Už letos v říjnu podnikla Merkelová první kroky, když nejspíš jako malé obranné gesto na svou obhajobu jednala s tureckým prezidentem Erdoganem a premiérem Davutogluem o urychlení vízového procesu pro turecké občany a německé pomoci brzkému vstupu Turecka do EU.  Turecko, které je členem NATO chce být i rovnoprávným partnerem Evropy, o které si ovšem turecký prezident myslí jako hrdý muslim svoje.

Rozhodně se nechová tak, jako by mu na jejím osudu záleželo, když dovolí pašerákům ve své zemi, aby každý den vyslali novou čerstvou dávku ekonomických běženců, které pak z moře loví zachránci na řeckých březích. I svůj postoj vůči teroristickému Islámskému státu dává Erdogan jasně najevo, když bombarduje turecké Kurdy, kteří proti IS bojují. A jasným dokladem charakteru a politické vůle prezidenta Erdogana je turecké sestřelení ruského bombardéru Su-24, a to bez jakéhokoli varování, stejně jako následná likvidace jednoho z katapultovaných pilotů, to vše neuvěřitelně rychle zdokumentováno a zveřejněno na kanálu youtube.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

EU , uprchlíci , Turecko , Maxová

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…