Ivan David: Rusko uvalilo na Německo a Francii odvetné sankce za otravu Navalného

14.11.2020 18:02

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve čtvrtek oznámil uvalení odvetných sankcí na skupinu vysokých německých a francouzských státních úředníků za otravu ruského státního občana Alexeje Navalného.

Ivan David: Rusko uvalilo na Německo a Francii odvetné sankce za otravu Navalného
Foto: archiv
Popisek: MUDr. Ivan David, český psychiatr. Za politické hnutí SPD byl zvolen poslancem Evropského parlamentu

V rozhovoru pro deník Ruskaja gazeta Lavrov uvedl, že Rusko nevylučuje, že Navalnyj byl otráven v letadle po cestě do Německa nebo na berlínské klinice Charité.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 13086 lidí

Rusko podle ministra zahraničí doposud podalo ve věci Navalného devět žádostí o spolupráci nebo o poskytnutí informací. Doposud ani na jednu z nich nedostalo řádnou odpověď. Místo toho EU 15. 10. 2020 bez jakýchkoli důkazů o jejich účasti na otravě Navalného uvalila sankce na šest vysokých ruských státních úředníků – včetně šéfa tajné služby FSB a na Moskevskou univerzitu.

Rusko provedlo odvetná opatření a uvalilo sankce na vysoké státní úředníky z Německa a Francie, tedy zemí, které v Evropské radě prosadily zavedení sankcí proti Rusku. Jejich přesná podoba zatím nebyla zveřejněna. S jejich rozsahem bude veřejnost seznámena poté, kdy ruští diplomaté v příslušných zemích omezení projednají s francouzskými a německými úřady.

Komentátor ruské televize RT po tiskové konferenci Sergeje Lavrova uvedl, že „Rusko nehodlá být donekonečna otloukánkem, který je bez důkazů obviňován a šikanován. Takže nyní se ruská vláda rozhodla to otočit. Za otravu Navalného, jejíž pachatel nebyl zatím vypátrán, byly uvaleny sankce na Německo a Francii.“. A jde to i takhle. Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…