Ivan Jordák: Proč se nerozezněly zvony?

18.08.2017 13:05 | Zprávy

V posledních dnech utichlo, aspoň trochu, napětí mezi USA a KLDR. Člověku by se chtělo věřit, že představitelé těchto dvou států začali okolní svět vnímat přátelštěji, nebo aspoň v Severní Koreji si uvědomili, že jedna, ale i třeba deset raket mohou cíl minout, a kde potom rychle hledat další raketu. V Americe zase mohli přijít na to staré, „když Bůh dopustí i motyka spustí“, nebo „náhoda je blbec a proto jim i přeje“, a občanům je v podstatě jedno, zda přijdou o své rodiny a majetek náhodou, nebo cíleně. Pokusili se tedy o řešení, a ejhle, ono se našlo. Stačilo se jen poptat na co? A kde? Správných lidí na správných místech, je jedno jestli doma, nebo v cizině, a jejich odpovědi brát vážně. Sami pak přestat s rétorikou nejen tou, která je užívána po půlnoci v těch nejzapadlejších krčmách, ale i kantorskou pro první třídu základní školy, kdy jediný, kdo má pravdu ve třídě, je vždy a jedině ten pan kantor.

Ivan Jordák: Proč se nerozezněly zvony?
Foto: pixabay.com
Popisek: agrese - ilustrační foto

Sotva povolilo napětí v Asii, došlo k vraždám v Barceloně. Vrah, nebo vrazi, zde zavraždil 13 lidí a přes sto jich zranil. Lidí, kteří ho neznali a neviděli, vyjma náhody, ani jednou v životě. A které neznal, ani neviděl nikdy on. Protože jsme údajně humanitní společnost, nechávají se vraždit nevinní, a viníci, pokud jsou vůbec zadrženi, jsou odsouzeni k vězení, kde mají nárok na všechno možné a také toho řádně využívají.

My, běžní občané, nevíme, k čemu došlo, a naše média nám to nesdělí. Ale nekřivděme jim, ony jsou patrně také mimo, a možná je to i dobře. Aspoň nedojde ke zkoumání různých analytiků, kdo tím, že k válce nedošlo, ji vlastně prohrál, a kdo naopak ji zase vyhrál. A proč se tomu nebo onomu nestanovily tvrdé podmínky, případně sankce. Jakoby tím, že nedojde k válce, vlastně nevyhráli všichni. Dokonce i ti, kteří se jí nezúčastní. Obdobně další analytici by zkoumali, která lidská práva se porušují při věznění vrahů z Barcelony, Paříže, Bruselu a dalších měst a zemí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Garanti bezpečnosti

Tvrdíte, že NATO a EU jsou pro nás garantem bezpečnosti. NATO ano, ale jakým garantem bezpečnosti je EU? V čem? Jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Putinův telefonát s Macronem

11:24 Jiří Paroubek: Putinův telefonát s Macronem

Jak je vidět, ledy v Evropě a její politice se prolamují.