Jan Campbell: Souhlasu netřeba - TTIP bič

01.11.2015 12:45 | Zprávy

S upřímnou radostí a obdivem mohu po poslední návštěvě St. Andrews konstatovat, že existují čeští a slovenští rodiče, kteří umožnili svým talentovaným ratolestem studovat, po boku dalších ze 125 zemí, na světoznámé univerzitě, založené v roce 1413.

Jan Campbell: Souhlasu netřeba - TTIP bič
Foto: Archiv
Popisek: Jan Campbell

V současné době má jedna akademická osobnost na starost 12 studentů. Započítám-li k tomu administraci a správu, poměr celkového personálu k počtu studentů se sníží na přibližně 1 : 3. To již nemluvím o kvalitě a obsahu výuky, včetně mezinárodních vztahů nebo ekonomie. Ten zajišťují jak rusofobové, tak i rusofilové, neoliberální a kritičtí ekonomové. V tomto smyslu hledat něco podobného v české kotlině se rovná hledání světla se svíčkou v poledne na rozpáleném poli. Dnešní krátké zamyšlení navazuje obsahově na dva z posledních článků, Cameronův politicko – hospodářský striptýz a TTIP.

Existenci a kvalitu politického pokrytectví v UK potvrzuje nedávné přiznání a omluva ex-premiéra Blaira za spoluúčast při vzniku tzv. IS a současného migračního tsunami, a souběžné oznámení Sir John Chilcota: Výsledky jím v roce 2009 otevřeného vyšetřování smrti britských vojáků v Iráku, které doposud stálo daňové poplatníky více, než 10 milionů GBP budou pravděpodobně oznámeny veřejnosti asi v červnu nebo červenci 2016. Již dnes ale víme, že nedokončená vyšetřovací zpráva má více slov, než každé jednotlivé dílo trojice: Shakespeare (885.000 slov), Bible (775.000 slov) a Harry Potter (přibližně 1 milion slov). Na jaké stránce zprávy bude uložena pravda, opravdu nevím.

Za to ale vím, že oznámení amerického vyjednavače TPP a také TTIP, Michael Fromana má v sobě více pravdy, než očekáváná vyšetřovací zpráva Sir John Chilcota a zprávy EK ohledně TTIP. V čem má pravdu Michael Froman?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

15:57 Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

Písničkář Jarek Nohavaca napsal: Když mě brali za vojáka, stříhali mě dohola, vypadal jsem jako blbe…