„Připojení“ Krymu k Ruské federaci totiž můžeme chápat také jako nápravu křivd sovětského komunistického systému vůči Rusku. Vždyť právě za vlády sovětských komunistů – a 1. tajemníka jejich ústředního výboru Nikity Sergejeviče Chruščova, který za tímto loupežným aktem v roce 1954 stál - byl Krym vyňat z Ruské sovětské federativní socialistické republiky a připojen k Ukrajině. Skutečnost, že po rozpadu Svazu sovětských socialistických republik zůstává Krym, navzdory jednoznačně vyjadřovanému přání jeho obyvatel, v rámci Ukrajiny, není nijak důkazem právoplatnosti nadvlády Kyjeva nad Krymem. Kdo jiný než „bývalí“ komunisté Leonid Kravčuk a Boris Jelcin, tradičně po bolševicku pohrdající vůlí lidu, u tohoto kroku stáli?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Ukrajina , Berlusconi , Krym , SBU
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.