Do historie ale Brandtova návštěva vstoupila gestem u Památníku hrdinů židovského ghetta. Německý kancléř později manželce řekl říkal: Bylo přece třebaq něco udělat. Byl si vědom, že nestačí prosté sklonění hlavy. Fotografie Willy Brandta se stala symbolem pokání za německé zločiny a také Ostpolitik kancléře. V Polsku ale událost byla potlačena. Jedni se báli projevů sympatií k Brandtovi a podle jiných klečel před nesprávným pomníkem. Ani v Německu nepřijali gesto jednoznačně. Kritici začlali připomínat minulost kancléře, který proti nacismu bojoval v norské uniformě. S odstupem času je dnes opět gesto Willy Brandta připomínáno s komentáři, že 7. prosince 1970 začala nová éra Evropy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
Komentář k nákladům nových Trumpových cel pro českou ekonomiku. Americký prezident nové, 30procentní…