Jan Ziegler: Tohoto uprchlíka by Česká republika přijmout měla

30.06.2018 21:19

Vladimír Luzgin se stal obětí totalitních tendencí v Ruské federaci. Odsouzen byl ve své vlasti za to, že na sociálních sítích sdílel názor o spoluvině Sovětského svazu na rozpoutání II. světové války.

Jan Ziegler: Tohoto uprchlíka by Česká republika přijmout měla
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Projevil svobodně názor na historii a souhlasil s tvrzením, že Sovětský svaz spolu s nacistickým Německem přepadly v září 1939 Polsko, a vyvolali tak spolu II. světovou válku. Poté si pro Luzgina v jeho městě Permu, kde žil, přišli agenti FSB, obvinili ho z trestného činu a soud mu udělil pokutu v přepočtu přes 80 tisíc korun.

Vladimír Luzgin na nic nečekal, utekl do České republiky, kde požádal o politický azyl, ale ta mu ho neudělila. To je dost nepochopitelné rozhodnutí. Není normální, aby byl člověk souzený za názor na historické události. Není to o tom, jestli má nebo nemá pravdu, ale o tom, že byl stíhán za to, že si dovolil souhlasit s nepohodlným názorem na historii. Tím, že Rusko za to lidí soudí a některé i posílá do vězení, není demokratickým státem a stává se diktaturou.

Autolakýrník z Permu je podle všeho slušným člověkem, který má k naší zemi blízko, navštívil ji už v roce 2014 a moc se mu u nás líbí, a chválí si hlavně příjemné obyvatelstvo. Vladimír Luzgin je člověk, který respektuje naši kulturu, má k ní blízko a není to žádný zločinec a v Rusku byl prokazatelně pronásledován z politických důvodů. Já proto doufám, že hloupé a nesmyslné byrokratické rozhodnutí ministerstva vnitra bude napraveno a Česká republika mu poskytne mezinárodní ochranu. Takové Rusy mám rád.

(více ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…