Miroslav Macek: Ještěže ten Prymula zůstává stále stejný…

10.08.2020 15:33

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Ještěže ten Prymula zůstává stále stejný…
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

To takhle sedíte v neděli večer kol osmé hodiny na zahradě u večeře a tu vám zazvoní telefon (který jsem měl u sebe coby fotoaparát). Volalo neznámé číslo, na což obvykle nereaguji, ale moje paní pravila, že to bude něco důležitého, když volají v neděli večer. Obrátil jsem oči v sloup a hovor přijal. Ozval se hlas mladé slečny či paní z nějakých novin či novin internetových, jejichž název jsem nezaznamenal, a otázal se, co říkám na to, že Vlastenecké noviny otiskly rasistický komentář k požáru v Bohumíně. I odvětil jsem, že o tom nic nevím a nikterak se mne to netýká. Jenže Vlastenecké noviny přetiskují vaše glosy, zazněla její další věta. Pravil jsem poklidně, že zhruba před 20 lety, kdy jsem začal své glosy publikovat, jsem veřejně sdělil, že je každý může přetiskovat, pokud uvede zdroj. Což zřejmě leckteří činí, nicméně to nesleduji…
Hlas opakoval, že šlo o rasistický text a co na to říkám, když přetiskují mé glosy. V domnění, že vznikla nějaká porucha přenosu signálu nebo mne špatně slyšela, jsem jí silnějším hlasem zopakoval, že o tom nic nevím, moje glosy s uvedením zdroje může zveřejňovat každý a popřál jsem jí hezký večer.
Takže pokud se zítra někde dočtete, že jsem rasista, který schvaluje podpálení bytu v Bohumíně, víte své…

***

Řešení pandemie koronaviru si vyžádá skokové zadlužení České republiky. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula to jako problém nevidí a v rozhovoru s Reflexem říká: „Dluh zaplatí hospodářský růst.“
Zřejmě zcela zapomněl na ta léta, kdy byl hospodářský růst velice solidní a přitom vlády hospodařily s miliardovými schodky, kupříkladu v roce 2015 byl hospodářský růst 4,3% a schodek rozpočtu 62,8 miliard korun.

***

Prymula: Virus se v létě změnil, na podzim může být hůř, zní titulek Seznamu.cz.
Ještěže ten Prymula zůstává stále stejný…

***

Lidé hřeší na to, že tu nejsou hromadné hroby, chovají se, jako by tu žádná pandemie nebyla, stěžuje si lékař a bývalý poslanec za ODS Boris Štastný. Jestli to náhodou není tím, že tu žádná pandemie nebyla a není.

***

Čtenář B. H. mi napsal:
Když je teď několikanásobně víc utonulých než zemřelých s koronavirem, neměla by nám vláda zakázat koupání a vodní sporty, popř. maximálně s rouškou?

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…