Miroslav Sládek: Vzestup budoucí světové jedničky a pád Západu?

01.12.2015 20:27 | Zprávy

Přenos výroby do Číny byl krátkozrakým činem osob, které nebyly schopny dohlédnout dál než za horizont jednoho lidského života. Zisky z výroby a kopírování technologií umožnily Říši středu dohnat obrovskou zaostalost a ještě více bohatnout.

Miroslav Sládek: Vzestup budoucí světové jedničky a pád Západu?
Foto: Facebook Miroslava Sládka
Popisek: Miroslav Sládek

Je pochopitelné, že každého člověka zajímá více to, co se děje v blízkém okolí, než dění na druhém konci světa. Bližší košile nežli kabát. Musíme si však být vědomi toho, že z celé planety se dnes stala jedna velká vesnice a to především díky mnohdy upravené virtuální realitě přenášené v reálném čase. Vše tak můžeme sledovat v přímém přenosu.

Provázanost daná právě propojením internetem a obrovskými servery zároveň činí lidskou společnost navýsost křehkou a zranitelnou. Není to tak dávno, kdy lidé s odlišnými názory na uctívání Boha se mohli nalodit na plachetnici, přeplout oceán a začít budovat novou společnost podle svých představ. A úplně nedávno stačilo v mladých Spojených státech amerických prostě přejet hranice mezi jednotlivými státy a člověk a jeho rodina byla mimo dosah státní moci. Vím, že taková situace nahrávala i zločinu, avšak na druhé straně byla vždy možnost, aby lidé s názory odlišnými od oficiálních mohli najít útočiště a začít s prosazováním svých názorů, aniž by jim hrozila bezprostřední perzekuce.

V roce 2015 je však situace naprosto odlišná. Pokud někdo hlásá jiné, než oficiální názory, je pronásledován a nemá na celé planetě jediné místo, kde by mohl najít útočiště. A tím rozhodně ale nemám na mysli stěhování národů, které začalo z čistě jen a jen ekonomických důvodů tak, jako kdykoliv v minulosti. Mám na mysli jen a jen otázky a svobody týkající se politiky, vyjadřování a prosazování vlastních názorů, svobody shromažďování, obrany své osoby a svých blízkých.

Licoměrnost mocných a jejich naprosté nerespektování nezadatelných lidských práv a svobod dostoupila vrcholu a to, že si této tragické skutečnosti ještě není dnes mnoho lidí ani vědomo je dáno především mocí médií, která buduje Potěmkinovy vesnice a vytváří virtuální realitu, která nemá nic společného s realitou.

Příkladem budiž Čína, jak se již zapomnělo, Čínská lidová republika. Tato země využila krátkozrakosti a troufám si říci hlouposti až zabedněnosti podnikatelů a akcionářů ze Západu, kteří ve zbytečné honbě za zisky přenášeli od sedmdesátých let minulého století stále více výrobních kapacit do, do té doby zaostalé země. V té době skutečně doznívala Mao-ce-tungova revoluce a když čínský průmysl potřeboval železo, snášeli vesničané vše, co měli, včetně lžiček a hrnců, a tavili z toho „ingoty“, že bylo výsledkem jen bláto, netřeba zdůrazňovat. Dnes tatáž země zabezpečuje ve většině odvětví celou třetinu světové produkce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Také by mě ty vaše seznamy zajímaly

Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Piráti jako jednotka politické hlouposti

10:17 Jiří Paroubek: Piráti jako jednotka politické hlouposti

S jistým úžasem jsem zhlédl vyjádření lídra pirátské strany Hřiba po jednání s prezidentem republiky…