Miroslav Sládek: Zemědělství jako strategické odvětví

13.11.2015 13:17 | Zprávy

Článek se zabývá produkcí potravin po roce 1989, vývojem odvětví v následujícím čtvrtstoletí a současným úpadkem. K produkci potravin je nutné přistupovat ze strategického hlediska především s ohledem na růst světové populace a nedostatek zdrojů.

Miroslav Sládek: Zemědělství jako strategické odvětví
Foto: Facebook Miroslava Sládka
Popisek: Miroslav Sládek

Nedostatek vláhy ohrožuje české zemědělství, pokud nezačne pršet, bude to mít nedozírné následky, atd. atd. Takovýmito a jim podobnými zprávami se to dnes v tisku a na internetu jen hemží.
Jistě, nedostatek vláhy je problém, a to nejen český, ale celoevropský. Pršet by mohlo, alespoň v noci, aby nám to nekazilo dny a hlavně víkendy, jak se stalo již tradičně zvykem. Jistě jste si také všimli, že zásadně je horší počasí o víkendu a o svátcích? Svatý Petr má snad nějaký zastaralý program ve svém počítači.

S tím, jaké je počasí toho však moc nenaděláme. Nesouhlasím ani s různými zelenými teroristy, kteří by nejraději všechno hodili na to, že jezdíme autem místo na velbloudech a že si rádi dáme svíčkovou místo chaluh. Lidská činnost jistě počasí ovlivňuje, ale tento vliv je malý. Mám tím na mysli především naši republiku. Nehovořím o Číně a Indii nebo o Brazílii.

Co tedy s tím?

Především bychom se měli vrátit k situaci v devadesátých letech minulého století. Ať již z jakýchkoliv důvodů, tehdejší Československo mělo takové přebytky v zemědělské produkci, že bylo čistým vývozcem. Obilí, maso, cukr a další a další.

To, co potom následovalo, bylo záměrné zničení našeho zemědělství a naší potravinové soběstačnosti. Zcela záměrné a je mi velmi líto, že to vše se dělo s naprostým záměrem, kdy byla ignorována všechna fakta, kterými jsem argumentoval a především bylo ignorováno varování před geopolitickými a strategickými důsledky zničení naší potravinové soběstačnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

Druhý pohled Petra Hampla