Pavel Foltán: Koleda koleda štěpáni, aneb Hrnečku dost

24.01.2023 16:55 | Komentář

Z oblasti hentoho masmediálního mainstreamu („dneska mi už mejnstrým ňák nejde přes pysky“) jistý web, jemuž tu podle většiny ohlasů z vox populi už málokdo věří, tak ten jistý „důvěryhodný“ web zvěstoval zdejšímu lidu cosi „ve smysl ten“, že snad prý „Babiš zradil spojence v NATO, je rizikem i pro svou zemi, míní politici“…

Pavel Foltán: Koleda koleda štěpáni, aneb Hrnečku dost
Foto: Foto Jarka Foltánová
Popisek: JUDr. Pavel Foltán, člen Rady ČTK

Inu, ti politici a „politici“ z obsahu toho článku, „to je vskutku hvězdná rota elitářů“ – jak to už kdosi z vox populi stihl aktuálně charakterizovat. A ten postřeh s tou charakteristikou by leckdo leckde mohl považovat za velmi přesný a výstižný. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 39798 lidí
Totiž i právní laik – ale i malý logik se špetkou selského rozumu a ještě schopný vlastní svobodné a nezávislé úvahy by k tomu na adresu toho webu, těch politiků i „politiků“ (i všem těm ocáskům, co jim na ten pokus o další manipulaci skočili) – tak i ten právní laik by jim hned mohl vyučit, že Babiš (coby poslanec, resp. občas někam kandidující) nemůže takto „zradit spojence“ – tedy tak, jak se to ten článek na tom webu snaží předestřít. To prostě jen takto nelze, už proto, že ten Babiš, coby poslanec, i coby ten občan v té pozici toho kandidáta kamkoliv, prostě a jednoduše nemá ty kompetence k té kvalifikované zradě a tedy potažmo logicky v těch souvislostech nemůže být „rizikem i pro svou zemi“ – a basta fidli tralala – to je malá násobilka z logiky, politiky, práva, i ústavního práva. Ale hlavně z mediální objektivity, pravdomluvnosti, vyváženosti, atd. a podobně. Takže tu máme v rámci volebního guláše ala pejsek a kočička jen další tzv. „kulinářský porno“ – jak s oblibou říkává v rámci svých TV šou jeden „ano šéf“. A jak by k tomu kdokoliv kdekoliv mohl dodat, např. že by to normální lidi těmhle webíkům, i politikům a spol. měli dát pořádně sežrat a vyžrat až do dna, a pak ještě za tepla vylízat, a nějaká ta TýVí by to mohla přenášet jako novou sur-reality šou. Hrnečku dost. Ostatně, i tohle je už docela hustá koleda koleda štěpáni.       

Nicméně, ne dosti na tom. Jiný web (podle ohlasů z vox populi podstatně serióznější a důvěryhodnější, tedy alespoň zatím) přinesl zajímavou informaci ze sfér legislativní kreativy – pod titulkem „Poslanci by mohli projednat návrh na zrušení nadbytečných právních předpisů“. Prý jde o vládní návrh. A helemese – a že zrovna teď a tady, a že zrovna od nich – ozývají se ohlasy z vox populi – a opět zcela po právu a logicky. Leckdo leckde by si o nich mohl pomyslet, že už se v tom sami nevyznají, a že jsou jako ta sopka, co slovy virtuálního klasika „svou činností zasypala sama sebe“. No a tak by jim k tomu třebas i ten kdokoli kdekoli mohl připomenout, že třeba já jim to už asi tak 33 let říkám dnes a denně, ale oni furt nic, a tak teda „komu není vzájemné rady, tomu není hospodářské pomoci“ – ani jiné, lidové, občanské, politické, atd.

Nicméně – ještě k té jejich iniciativě zrovna teď a tady – někdo někde (a asi by nebyl sám) by mohl položit i logickou otázku, jestli tahle jejich akcička není náhodou taková záminky, aby se jedním vrzem daly zrušit (anebo aspoň osekat) zákony, co jim vadí, a to včetně těch, co jsou součástí ústavního pořádku, např. Listina základních práv a svobod, či sama Ústava, anebo volební zákony, atd., přičemž by mohla být položena i další logicky související a stejně zásadní otázka, jestli ta jejich akcička není jen další kulisa k zastření toho, aby si rychle prosadili jakoby tu „zákonnou“ legalizaci zvacích dopisů a „smluv“ k pobytu cizích vojsk na území ČR a k dalším formám omezení (až totální ztráty) suverenity, svobody, práv a oprávněných zájmů našeho lidu a našich národů – žijících zatím ještě (a kdo ví, možná už v iluzorní) naději, že ČR je právní a demokratický stát. I tohle je dost hustá koleda koleda štěpáni. A jelikož ti novodobí štěpáni si už sami ani vespolek nevědí rady s tím, co si nechali přerůst přes hlavu, a co si za těch 33 let sami navařili (případně dovařili, dopepřili, dochutili a lidu i národu znechutili), tak teď už jen zmateně pobíhají kolem plotny a zoufale křičí „hrnečku dost hrnečku dost“ – jak docela reálně vystihl opět vox populi. Inu, zavařili si to sami sobě. Ale bohužel i nám. Tož tak. Co s tím? Nechá si to tenhle národ a tenhle lid líbit až do nekonečna?      

Kdyby tu teď byl mluvčí národa, miláček lidu, a Mistr Jan Hus naší doby, můj přítel (a spolupracovník svého času) Karel Kryl, ten by vás všechny („chlapci a děvčata, co spolu mluvíte“) hnal štandopéde hodně daleko – a nepochybně víte i jakým krokem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zastíněné poměry v PČR

21:54 Zdeněk Jemelík: Zastíněné poměry v PČR

Při monitorování trestních řízení se obvykle nedostávám k informacím z útrob policie, byť je prvním …