Petr Lukeš: Méněcennost Slovanů z hlediska anglosaské a pangermánské nadřazenosti

02.08.2017 13:31 | Zprávy

Jsou lidé, kteří pracovali ve více západních zemích a tvrdí, že je tam jasně čitelná určitá nadřazenost tamních obyvatel vůči cizincům. Vůči lidem ze střední Evropy, ale v podstatě obecně vůči všem Slovanům. No a existují také lidé, kteří vůbec nikde necestovali a přece ze všech kroků, postojů a jednání západu jasně vnímají jeho nadřazenost vůči světu Slovanů.

Petr Lukeš: Méněcennost Slovanů z hlediska anglosaské a pangermánské nadřazenosti
Foto: Archiv
Popisek: Mapa Evropy

Samozřejmě, že oponenti by mohli tvrdit, že může jít čistě o subjektivní pohledy. Podívejme se proto na pohled objektivní. Na pohled vědce. Na pohled pana Viktora Timuru, který se zabývá filozofií historie a vydal v tomto směru několik knižních publikací. Pan Timura říká:

"Pro západ jsou Slované stále cosi méněcenné, co mu má sloužit. Západ totiž vždy byl a stále je vůči Slovanům nepřející a nevraživý. Měli bychom si proto konečně uvědomit, že náš charakter a naše zájmy nejsou totožné se západními.

Základní bytostný princip západu totiž spočívá v expanzi, výbojnosti a v parazitování na bohatství poražených a podmaněných, z čehož až dosud profitoval. Hesla o svobodě, suverenitě, humanitě a lidských právech jsou pouze zastírací manévry, za kterými se skrývá agrese a expanze. A to hlavně pod vedením s USA. V současnosti se tento bytostný princip západu dostává do potíží, problémů a krizí. Proto narůstá agresivita a úsilí znovu expandovat. A to zase především na východ.

Slovanům byli vždy cizí západní principy života a bytí. Slovanský princip života a bytí totiž není založen na expanzi, výbojích a parazitování na materiálních zdrojích a přírodním bohatství podmaněných, ale na vlastní práci.

Čím více se však společenský systém na západě rozkládá, tím více investuje do expanzivních a represivních složek. Profesionální, to jest žoldnéřské armády mohou sice vyhrávat marginální bitvy, ale ne války, protože zániku rozkládající se společnosti nedokážou zabránit ani mnohočetné kordony těžkooděnců. "

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

15:57 Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

Písničkář Jarek Nohavaca napsal: Když mě brali za vojáka, stříhali mě dohola, vypadal jsem jako blbe…