Zákon svým zoůsobem legalizuje cizince, kteří se již zůčastnili bojů na východě země, zejména pak v řadách tzv.dobrovolnických praporů. Ukrajinští politici svůj krok zůvodňují trochu naivně. Prý se tím sníží odvody do armády z řad domácích branců a pak mají cizinci zvýšit bojeschopnost ukrajinských útvarů. Dveře se totiž otevírají především lidem s bojovými zkušenostmi. Kde je získali se nikdo neptá, jedinou podmínkou má být dosavadní beztrestnost, myslí se však zřejmě jen na Ukrajině. Ukrajinští "legionáři" mohou sloužit jako vojíni, resp. poddůstojníci, důstojníky se mohou stát jen, když obdrží ukrajinské občanství. Samozřejmostí je, že za svoji službu budou placeni.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.