Dosud známé ohlasy vedoucích politiků států i široké veřejnosti jsou různé. Jedni hovoří o nezbytnosti války s terorismem, jiní nabádají v různém pojetí k opatrnosti, k rozumu, k potlačování emocí, neprovokovat atd.
Vynikajícím a příkladným učitelem boje proti jakémukoliv zlu, ohrožující naše osvědčené civilizační hodnoty, jsou zkušenosti z těchto bojů v nedávné minulosti.
Boj za svobodu a demokracii reprezentované kapitalismem proti tyranii reprezentovanou diktaturou nacionální, fašistickou, komunistickou a náboženskou je podstatou tohoto boje již přes dvě století.
Zkušenosti z tohoto urputného boje a někdy i zákeřného dokládají, že opatrnost, nerozhodnost, jalové řečnění, zarputilé odsuzování, nejapné přešlapování, pouliční demonstrace, pacifistické odmítání války, snahy o dohody se zavilými nepřáteli svobody a demokracie jsou sice možné, ovlivňují veřejnost, ale s nebezpečím kteréhokoliv terorismu nehnou ani o píď. Naopak, teroristy povzbuzuje k intenzivnějšímu boji i ke stupňování strachu z něho.
Velice přiléhavé je finské přísloví: „Hrozby se jen rojí, dokud se někdo bojí“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…