Brzobohatá (ČSSD): Banky ke krizi přispěly, zdanit finanční transakce je správné

25.05.2012 13:15 | Zprávy
autor: cssd.cz

Na plenárním zasedání ve Štrasburku byla výraznou většinou 487 hlasů schválena Zpráva o zavedení daně z finančních transakcí.

Brzobohatá (ČSSD): Banky ke krizi přispěly, zdanit finanční transakce je správné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat

Zpravodajka, řecká sociálnědemokratická europoslankyně Anni Podimata tvrdí, že zavedením daně z finančních transakcí se podaří omezit rizikové chování bank a zároveň doplnit do státních kas tolik potřebné finanční prostředky.

Také ČSSD zavedení této daně dlouhodobě podporuje. Zuzana Brzobohatá (ČSSD), členka Rozpočtového výboru v EP, k dnes odhlasované zprávě uvedla: "Daň z finančních transakcí považuji za správnou a spravedlivou hned z několika důvodů. Banky významně přispěly k finanční krizi a zmiňovaná navrhovaná daň má být uvalena právě na spekulativní obchody. Klíčový je také fakt, že bankovní operace v ČR žádnou daní typu DPH zatíženy nejsou. A banky by měly nést svůj díl odpovědnosti."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šlachta (Přísaha): Jen slova nestačí

11:17 Šlachta (Přísaha): Jen slova nestačí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novoročnímu projevu premiéra Babiše