Sněmovna ve třetím čtení nesouhlasila s poslaneckým návrhem na změnu zákona o odpovědnosti za škodu v důsledku chybného úředního rozhodnutí. Norma stanovovala, že pokud stát takovou škodu uhradí, bude ji po konkrétním úředníkovi vymáhat zpět. Stále tedy platí, že stát takto pouze může, ale nemusí postupovat.
„Věci veřejné hlasovaly jednotně pro zavedení povinnosti vymáhat škodu po úřední osobě. Naprosto nechápeme postoj ODS, která se odvolává na budoucí velkou normu, u které je otázka, kdy vznikne a v jak kvalitní podobě. Dnes sněmovna propásla šanci přijmout chytrý zákon, jež by omezil rozkrádání veřejných peněz a narušil kolektivní neodpovědnost,“ uvedl po hlasování předseda VV Radek John.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Veciverejne.cz