Kubata (ODS): Bostonský atentát

23.04.2013 22:07 | Zprávy
autor: ODS

Bostonský atentát zase obrátil pozornost k problému terorismu.

Kubata (ODS): Bostonský atentát
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Jan Kubata

Už jsem si zvykl na to, že při hledání pohnutek, které pachatele přivedou k zabíjení zcela nevinných lidí, se často zmiňují jakési „polehčující“ okolnosti. Pachatel vyrůstal v neúplné nebo velmi chudé rodině, spolužáci ve škole se mu posmívali, holky ho nechtěly, nešly mu počty a nebo byl zkrátka „vykořeněný“. Před pár dny dopadla policie bostonského vraha, je ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Tipnu si, že více než týden na informace o jeho částečně pochopitelných motivech a o tom, že za to vlastně ani tak moc nemohl, čekat nebudeme.

Z mého pohledu nemá takový člověk, bude-li mu čin u soudu prokázán, žádná jiná práva, než obyčejný masový vrahoun. A do toho počítám i shovívavé komentáře západních intelektuálů. Když zběsilí a „vykořenění“ výrostci v jižní Francii rozbíjeli po desítkách automobily na ulicích, četl jsem takových komentářů víc než dost. Bojím se, že je budu číst i v tomto bostonském případě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Talíř (KDU-ČSL): Macinka je narcis a riziko pro naši bezpečnost

19:03 Talíř (KDU-ČSL): Macinka je narcis a riziko pro naši bezpečnost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Petru Macinkovi.