Staněk (ODS): Debata o střídavé péči pomůže změnit chování soudů

08.09.2011 11:33

Diskuze o střídavé péči a jejích výhodách pro děti z rozvedených rodin přispěje ke změně v rozhodování soudů. Uvedl to poslanec ODS Pavel Staněk po úterním hlasování Poslanecké sněmovny, která zamítla Senátem vrácenou novelu zákona o rodině. Ta směřovala k častějšímu svěřování dětí po rozvodu do střídavé péče rodičů. Novelu předložil Pavel Staněk jako svou poslaneckou iniciativu.

Staněk (ODS): Debata o střídavé péči pomůže změnit chování soudů

„Je mi líto, že se mi nepodařilo přesvědčit potřebnou většinu kolegů o prospěšnosti navržené úpravy. Přesto jsem přesvědčen, že už samotná debata, která se díky tomuto návrhu vedla na půdě parlamentu, v médiích i ve společnosti, ukázala, že se jedná o palčivý problém a je třeba ho řešit. Věřím také, že tato debata přiměje soudy k tomu, aby institutu střídavé péče při svém rozhodování využívaly častěji než dosud, tak jak je to běžné ve vyspělých evropských zemích," komentoval průběh dnešního jednání autor návrhu Pavel Staněk.

V důsledku zamítnutí celé předložené novely nebylo přijato ani ustanovení, které mělo otcům umožnit popřít své otcovství do šesti měsíců ode dne, kdy jim vzniknou důvodné pochybnosti, a nejpozději do tří let věku dítěte. Vzhledem k tomu, že původní znění, podle kterého tak bylo možné učinit do šesti měsíců od narození dítěte, zrušuje k 31. 12. 2011 svým rozhodnutím Ústavní soud, nebude zřejmě popření otcovství po tomto termínu právně upraveno. „Hned na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny chci proto podat samostatný pozměňovací návrh, který otázku popření otcovství vyřeší," doplňuje Staněk.

Dále čtěte:
Staněk (ODS): Protože dítě má právo na oba rodiče
Kohoutová (ODS): Střídavá péče musí sloužit zájmům dětí, nikoli rodičů

##PROFIL 1594##


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

22:12 Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výuce o genderu ve školách.