Vlezdoprdelství, pláč nad ruskou propagandou. Alexandr Vondra sdělil PL další věci, které stojí za pozornost

05.05.2016 7:01 | Zprávy

ROZHOVOR Ředitel Centra transatlantických studií VŠ CEVRO Institut a exministr a bývalý senátor Alexandr Vondra v druhé části rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odmítá přístup některých neziskovek k ruské propagandě a navrhuje, jak se tomu sebevědomě postavit. Vondra se dále zamýšlí nad zahraniční politikou prezidenta republiky a říká, v čem nalézá podobnost Miloše Zemana a slavného bývalého francouzského prezidenta Charlese de Gaulla. Komentáři neušla ani návštěva čínského prezidenta v Praze.

Vlezdoprdelství, pláč nad ruskou propagandou. Alexandr Vondra sdělil PL další věci, které stojí za pozornost
Foto: CEVRO Institut
Popisek: RNDr. Alexandr Vondra, ředitel Centra transatlantických vztahů VŠ CEVRO Institut

Téma migrační krize sice stále ve veřejné debatě dominuje, ale některé kruhy více upozorňují na ruskou propagandu, nutnost boje proti tomu a osvěty. Padají různé návrhy na omezování svobody slova formou mazání webů, na školách se konají vzdělávací kurzy. Druhá strana zase říká, že stačí přijmout zákon po vzoru USA, který okopírovalo Rusko a který nařizuje odhalení dárců, a všichni by pak viděli, kdo je kým placen. Jak to vidíte?

K tomu je třeba říct dvě věci. Za prvé, je očividný fakt, že Rusko pod vedením Putina je mimořádně aktivní ve zpravodajských hrách, v propagandě, ve využívání nových nástrojů sociální komunikace na internetu. To je fakt. Jde o jistou formu vedení hybridní války ve vyvolávání nejistoty, pochybností. Koneckonců i rozklad společností, pokud jde o území, které si Rusko kvalifikuje jako blízké zahraničí, je do jisté míry v jeho zájmu. Baltské země jsou pravidelně terčem hackerských útoků, jejich vládní systémy byly napadány. Tohle nemá cenu ignorovat nebo zlehčovat. Pokud jsou to útoky na státní systémy, tak systémy se musí na úrovni vlády a bezpečnostních složek vší silou bránit, a to i technologicky a jinak.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…