Od dubna letošního roku byly opraveny čtyři úseky kolejových objektů na několika místech, další dvě rekonstrukce budou dokončeny v září, respektive v říjnu. Investice do rekonstrukcí si vyžádaly náklady ve výši 170 milionů korun, celkově se opraví více než 3 500 metrů kolejí.
Od začátku letní sezóny probíhají v několika lokalitách města také rekonstrukce silničních komunikací s náklady přes 200 mil. korun.
„Dobře fungující městská hromadná doprava je naší prioritou a bez investic se neobejde. Tyto finanční prostředky jsou rozumným výdajem, z něhož budou mít užitek nejen cestující v tramvajích, ale i ostatní Brňané,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka. „Rekonstrukce komunikací sice na čas znepříjemní život řidičům a obyvatelům dotčených ulic, což je mi líto, nicméně jde o nezbytnost, která se zúročí bezpečností a plynulostí provozu,“ dodal primátor.
(Z)rekonstruované úseky:
Tramvajová trať Hlinky
Termín: 04–05/2014
Délka úseku: 380 m
Cena: 18,6 mil. Kč (všechny uvedené ceny jsou včetně DPH)
Původně zapanelovaný kolejový svršek byl kompletně obnoven za otevřený svršek, což umožnilo zvýšit traťovou rychlost.
Tramvajová trať Palackého
Termín: 06–07/2014
Délka úseku: 301 m
Cena: 14,4 mil. Kč
Nové kolejnice včetně podbití a zakrytí novými panely. Oprava probíhala v koordinaci s Brněnskými komunikacemi, které opravily povrch vozovky. Ve směru do centra vznikla nová bezbariérová zastávka Husitská.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


