Participativní rozpočet se pomalu stává součástí života Českého Krumlova a pomáhá k zapojení a vtažení většího počtu občanů města, organizací působících na území města a podnikatelů do rozhodování a přípravy dění ve městě. Tímto projektem usilujeme o zlepšení komunikace a vytvoření sounáležitosti s městem, kdy si sami obyvatelé navrhují projekty dle svých zájmů a aktivit, o jejichž realizaci potom také hlasují.
Občané mohou své náměty a projekty předkládat od 1. do 30. června 2019 buď prostřednictvím ONLINE FORMULÁŘE nebo v tištěné podobě na podatelně městského úřadu.
V průběhu července a srpna budou navrhovatelé kontaktováni koordinátorem participativního rozpočtu k případnému dopracování, souběžně pak bude probíhat posouzení projektů z hlediska souladu se zásadami. V září budou projekty představeny veřejnosti. Obyvatelé budou seznámeni s předloženými náměty a s projekty, které splnily podmínky a postupují do hlasování.
Říjen mají předkladatelé na kampaň, v níž by své projekty měli dostat do povědomí svých spoluobčanů, svého okolí, aby pro své projekty získali co nejvíce hlasujících. To, jak byli úspěšní, zjistí při hlasování v listopadu.
Zásady 3. ročníku participativního rozpočtu
- v rozpočtu města pro rok 2020 bude na zajištění realizace vítězných projektů vyčleněna celková částka 1 000 000 Kč (alokace);
- správní území města je rozděleno do 9 oblastí - územně celistvých území;
- celková alokace je do těchto 9 oblastí rozdělena kombinací paušální částky a částky podle počtu obyvatel (klíč je orientační, konečná částka je zaokrouhlena);
- do systému není navrženo území městské památkové rezervace, které je dlouhodobě podporováno prostřednictvím jiných zdrojů, např. z programů regenerace.
Projekty, které mohou být financovány z participativního rozpočtu:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV