Frýdek-Místek: Hejbni s elektrem pro lepší život

23.04.2018 13:03

Statutární město Frýdek-Místek se zapojilo do soutěže ve zpětném odběru elektrozařízení. Pod názvem „Hejbni s elektrem pro lepší život“ ji pořádá společnost ELEKTROWIN a.s., a to od letošního dubna až do března příštího roku.

Frýdek-Místek: Hejbni s elektrem pro lepší život
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Soutěž je určena pro všechna statutární města v České republice, která soutěží o největší množství odevzdaných elektrospotřebičů do sběrných dvorů na jejich území. Hodnotícím kritériem je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele.

„Naši občané třídí odpad a i díky nim jsme na tom v porovnání s okolními městy dost dobře. Posledních pět let odevzdáváme každoročně v rámci zpětného odběru okolo 190 tun elektrozařízení a roste i množství přijatého nebezpečného odpadu. Zatímco v roce 2012 ho bylo 87 tun, loni už ho bylo 107 tun, tedy o 20 tun více. To jsou krásná čísla, kterými se můžeme díky pozitivnímu přístupu občanů k životnímu prostředí chlubit. Vítáme každou aktivitu, která v lidech podpoří kladný postoj k životnímu prostředí a motivuje je k  tomu, aby sami přispěli k jeho vyšší kvalitě. Čím lepší životní prostředí budeme mít, o to příjemněji a lépe se nám bude žít,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Občané mohou zastaralé a nepoužívané domácí spotřebiče, elektrické nástroje a nářadí odevzdat ve čtyřech sběrných dvorech na území našeho města. Vysloužilé elektrospotřebiče budou recyklovány a opět poslouží užitečnému účelu a zároveň nebudou představovat zátěž pro životní prostředí.

Přesné umístění sběrných dvorů ve Frýdku-Místku lze nalézt v novém mapovém prostředí na webových stránkách města.

Pozn.: Společnost ELEKTROWIN a.s. provozuje kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

22:28 Liberec: Proběhla velká úklidová akce dobrovolníků

Statutární město Liberec opět podporovalo dobrovolníky, kteří se připojili k úklidové akci Ukliďme L…