Frýdek-Místek: Růžová kola budou na 15 minut zdarma

21.03.2019 16:50 | Zprávy
autor: PV

Sdílení jízdních kol – tzv. bikesharing – si občané města měli možnost vyzkoušet už loni v testovacím provozu od září do listopadu. Letos budou růžová kola zájemcům k dispozici již od 1. dubna do konce listopadu. Bude jich 80, tedy o 20 více než loni a budou vybavena třístupňovou přehazovačkou, takže se cyklista při cestě z Místku do Frýdku tolik nenadře.

Frýdek-Místek: Růžová kola budou na 15 minut zdarma
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

První čtvrthodina bude zdarma, a to vždy, u každé výpůjčky kola.  Po prvních 15 minutách zdarma bude cena za výpůjčku v rámci zóny ve Frýdku-Místku činit 12 korun za půl hodiny, což je oproti jiným městům nízká částka, například v Praze nebo Liberci si účtují 24 korun, v Brně 18 a v Českých Budějovicích nebo Olomouci 16 korun.

Vyjet mimo zónu, třeba na výlet, bude samozřejmě možné, nicméně pak je třeba počítat s tím, že pokud by někdo chtěl nebo musel ponechat kolo mimo zónu, musí počítat s většími náklady – za jeho vrácení pak bude účtováno 320 korun.

„Zóna, kde mohou kola parkovat, bude větší a mimo jiné přibudou „mikrozóny“ nejen v okrajových částech města – v Chlebovicích, Zelinkovicích, Lískovci a Skalici, ale i v sousedních obcích, ve Sviadnově a Starém Městě. Ve zkušebním provozu se v některých dnech na šedesáti kolech svezlo i 150 lidí. Počítáme s nárůstem, protože prvních 15 minut jízdy budou mít uživatelé zdarma. A to už je doba, za kterou se ve Frýdku-Místku dá dostat, kam potřebuji,“ říká náměstek primátora Jakub Míček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…