Liberec: Po buňkách u nádraží zmizí i nevzhledné soukromé lodní kontejnery

05.08.2025 16:47 | Tisková zpráva
autor: PV

Dva obří námořní kontejnery, které by do budoucna mohly komplikovat chystanou modernizaci a proměnu třídy 1. máje, bude muset v dohledné době odstranit z pozemku soukromá společnost v Liberci. Vyzve ji k tomu Magistrát města Liberec.

Liberec: Po buňkách u nádraží zmizí i nevzhledné soukromé lodní kontejnery
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Město vlastníka už v minulosti opakovaně žádalo, aby velkoobjemové lodní přepravníky přemístil jinam. Zatím k tomu ale nedošlo. Ulice 1. máje je považována za jeden ze vstupních bulvárů do města. Radnice aktuálně připravuje projekt na jeho modernizaci. Jen několik metrů od zmíněných kontejnerů město nechalo nedávno odstranit zastaralé stavební buňky, které plnily funkci provizorního prostoru pro odbavení cestujících autobusového nádraží.

Úpravy, které radnice v rámci budoucí modernizace ulice 1. máje připravuje, podle primátora Jaroslava Zámečníka významně zasáhnout i do proměny veřejného prostoru. Obří dopravní kontejnery by připravovanou proměnu jedné z nejširších a nejstarších ulic v Liberci komplikovaly. „Podobný typ skladovacího prostoru se do tohoto místa absolutně nehodí. Proto jsme jak já, tak kolega náměstek Jiří Janďourek jejich vlastníka opakovaně žádal, aby je odstěhoval,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český Těšín: Třetí informační panel už slouží cestujícím

22:41 Český Těšín: Třetí informační panel už slouží cestujícím

Máme novu zprávu pro všechny, kteří v Českém Těšíně využívají autobusovou dopravu.