Grantový systém Prahy uspěl i podle měřítek Evropské Unie

11.03.2015 8:26

Grantový systém hl. m. Prahy v oblasti kultury a umění na léta 2010 – 2015 byl schválen. Systém, který byl nastaven na základě unesení ZHMP č. 4/25 ze dne 17. 2. 2011, navíc obstál i ve velmi náročných požadavcích Evropské komise, kterou byl rovněž notifikován.

Grantový systém Prahy uspěl i podle měřítek Evropské Unie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na chrám sv. Víta v areálu Pražského hradu

Počátkem července loňského roku totiž vstoupilo v platnost Nařízení Evropské komise (EU) č. 651/2014 ze dne 17. června 2014, kterým se v souladu s články 107 a 108 Smlouvy prohlašují určité kategorie podpory za slučitelné s vnitřním trhem, tzv. obecné nařízení o blokových výjimkách. A grantová podpora Hl. m. Prahy v oblasti kultury a umění tyto podmínky splňuje.

„Záměrem předloženého grantového systému je vytvořit čitelná pravidla pro financování a rozvoj kultury a umění Hlavního města Prahy. Tím nejdůležitějším prvkem je zde otevření se všem subjektům bez ohledu na právní formu existence, tedy všem aktivitám neziskových organizací, kulturních institucí a dalším fyzickým a právnickým osobám, které pracují v různých oblastech kulturních činností a jsou v kontaktu s institucemi a občany Hl. m. Prahy,“ uvedl radní pro kulturu Jan Wolf
Platnost stávajícího Grantového systému hl. m. Prahy v oblasti kultury a umění končí k 31. 12. 2015. Navazující Grantový systém vychází ze stávajícího, ale zohledňuje nové okolnosti vyplývající z výše uvedeného Nařízení Evropské komise, bude z něj vycházet grantové řízení hl. m. Prahy v oblasti kultury a umění v roce 2016 a v dalších letech a budou podle něj uzavírány smlouvy o udělení účelové dotace – grantu na rok 2016.

Předložený grantový systém, který vytváří rovné podmínky pro všechny kulturní subjekty, umožňuje poskytnutí grantu do výše 70 % způsobilých nákladů projektu/činnosti k pokrytí deficitu rozpočtu. V případě podpory jednotlivých projektů se tato zásada vztahuje pouze na podpořený projekt, nikoli na celou činnost subjektu, který projekt podává. V tomto smyslu je tedy navrhovaný model dostupný i pro ziskové subjekty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

16:31 Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

Od roku 2009 s daní z nemovitých věcí městské zastupitelstvo nehýbalo. K částečnému navýšení se odho…