Nové Město nad Metují otevřelo nové sportoviště

11.11.2016 8:35

Ve středu 9. listopadu 2016 dostali novoměstští sportovci předčasný vánoční dárek. V Jiráskových sadech vedle budovy sokolovny bylo otevřeno nové workoutové hřiště.

Nové Město nad Metují otevřelo nové sportoviště
Foto: Vychozi.cz
Popisek: Ilustrační foto Nového Města nad Metují

„S myšlenkou na vybudování workoutového sportoviště přišel novoměstský zastupitel Jiří Sláma na jaře roku 2015. Jako ideální se jevilo místo v Jiráskových sadech, kde po schválení Radou města a nutných povoleních začal vznikat novoměstský workout,“ uvedl místostarosta Michal Beseda.
Workoutové hřiště bylo vybudováno především díky iniciativě několika dobrovolníků, kteří ve svém volném čase svářeli železné konstrukce sportovního vybavení. Za pomoci městských Technických služeb pak bylo prováděno usazování do země a betonovací práce.

„Celkem jsme použili 88 metrů trubek různých průměrů, 68 metrů jeklu a použili jsme také 380 šroubů a matek. Pokud bych spočítal čas strávený svařováním a sestavováním konstrukcí, jedná se zhruba o 300 hodin, které jsme hřišti věnovali,“ uvedl iniciátor projektu Jiří Sláma a dodává: „Myšlenka celého hřiště byla, aby novoměšťáci měli prostor, kam si mohou kdykoliv jít zacvičit. Ze zkušenosti vím, že hodně lidí nerado cvičí na místě, které je hodně viditelné. Tato lokalita je dle mého názoru klidová a přitom perfektně dostupná. Dá se říci, že komu se nechce do klasického fitness centra, tak může zajít sem.“

Jiráskovy sady jsou park, který je při cestě do Pekelského údolí. Je to tedy ideální místo k protažení po vycházce, běhu nebo jízdě na kole. Pořizovací cena obdobného workoutového hřiště by se při zadání specializované firmě pohybovala na minimální částce 450 tis. Kč. Díky zapojení dobrovolníků a přispěním městských Technických služeb činí cena novoměstského workoutu přijatelných 80 tis. Kč.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.