Obyvatelé Zlína loni odevzdali k recyklaci 3 551 televizorů

07.06.2011 19:24

Obyvatelé Zlína odevzdali v loňském roce k recyklaci 3 551 televizorů a 1 998 monitorů. Vyplývá to z analýzy společnosti Asekol, která pro město Zlín zajišťuje sběr a recyklaci občany tříděných elektrozařízení.

Obyvatelé Zlína loni odevzdali k recyklaci 3 551 televizorů

Analýza upozorňuje na to, že zpětný odběr a recyklace jedné televize uspoří tolik energie, kolik potřebuje osobní auto na ujetí trasy dlouhé 22 kilometrů nebo kolik spotřebuje žárovka za čtyři měsíce nepřetržitého svícení. "Tím, že naši občané odevzdali loni tolik televizí a monitorů, jsme podle předloženého vyhodnocení uspořili 827 kWh elektřiny, 16 356 litrů ropy, 4 157 976 litrů vody a 37 332 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 221 tun a produkci nebezpečných odpadů o 841 tun," sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí patří i životní prostředí. Pro srovnání dodal, že například osobní automobil vyprodukuje za rok provozu dvě tuny skleníkových plynů a čtyřčlenná domácnost průměrně ročně spotřebuje 2,2 MWh elektrické energie.

Město Zlín se angažuje v oblasti recyklace dlouhodobě. Nedávno se ve spolupráci s obyvateli pokusilo překonat národní rekord ve sběru použitých baterií. Během pětihodinového maratonu, který proběhl v rámci Ekojarmarku 28. dubna na náměstí Míru, přinesli lidé celkem 740 kilogramů baterií, což stačilo Zlín k posunu na páté místo v žebříčku českých měst. Rekordmanem je stále Ústí nad Labem. Akci připravila společnost Ecobat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zlin.eu

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Letní tábor organizovaný městem se vydařil

9:32 Litoměřice: Letní tábor organizovaný městem se vydařil

Dny naplněné sportem, aktivitami připravenými psovody z věznice, hasiči, zástupci Českého svazu ochr…