Znojmo: Expozice pivovarnictví přilákala už 600 návštěvníků

02.05.2017 21:25

Expozici pivovarnictví, kterou město ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a společností Heineken slavnostně otevřelo uplynulý pátek, přilákalo během prodlouženého víkendu svých prvních téměř 600 návštěvníků. O největší novinku letošní sezóny ve Znojmě tak byl obrovský zájem.

Znojmo: Expozice pivovarnictví přilákala už 600 návštěvníků
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo
reklama

Expozici pivovarnictví zařadilo město Znojmo o minulém víkendu do akce Brány památek dokořán, kdy byl vstup zdarma, což návštěvnosti velice pomohlo. „Chtěli jsme novou expozici co nejvíce zpropagovat, proto jsme zvolili model, kdy v sobotu a v neděli byl vstup zdarma. Jsem rád, že si cestu do naší nové chlouby našlo tolik lidí,“ komentuje návštěvnost starosta Vlastimil Gabrhel.

Dominantou expozice je původní technologické zařízení z roku 1930, jehož majitelem je společnost Heineken. Návštěvník se v expozici dozví i spoustu zajímavého o historii pivovarnictví v regionu, seznámí se se surovinami pro výrobu piva i se způsobem vaření piva od historie po současnost. Dětské návštěvníky provede Pivní kvasinka. Dospělí návštěvníky se zase mohou těšit na bonus v podobě zvýhodněné exkurze do Znojemského městského pivovaru, nacházející se rovněž v ulici Hradní, a na slevu na čepované Znojemské pivo v bezprostřední blízkosti areálu pivovaru na TeraZe u rotundy sv. Kateřiny.

Od 1. května odstartoval v Expozici pivovarnictví v ulici Hradní standardní provoz, otevřeno je denně od 9:30 do 17:30 až do konce října. Vstupenky je nutné zakoupit v TIC na Jižní přístupové cestě ke znojemskému hradu. Vstupné je 60 korun, snížené 40 korun, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) je 150 korun. Provozovatelem expozice je Znojemská Beseda. Více ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Projekt Na hřišti to žije! poběží celé léto

10:46 Příbram: Projekt Na hřišti to žije! poběží celé léto

Dnes se v letošním roce již počtvrté setkáme s trenéry HDC při projektu Na hřišti to žije! Tento pro…