„30 let svobody? Máme na víc!“ Svobodní varují před ztrátou svobod, za které se bojovalo v roce 1989, a ukazují prstem na Green Deal

17.11.2024 8:40 | Monitoring
autor: PV

V předvečer výročí 17. listopadu přicházejí Svobodní s ostrou kritikou současného politického vývoje, který podle nich vede k postupné erozi individuálních svobod, za něž se v roce 1989 bojovalo. Předseda strany Libor Vondráček upozorňuje, že mnoho opatření posledních let připomíná spíše snahy o centralizovanou kontrolu než svobodu a nezávislost, které si Češi po pádu komunismu vybojovali. Prstem přitom ukazují Svobodní hlavně na Green Deal, který prý před pěti lety symbolicky utnul svobodná léta u nás, krátce po 30. výročí od sametové revoluce.

„30 let svobody? Máme na víc!“ Svobodní varují před ztrátou svobod, za které se bojovalo v roce 1989, a ukazují prstem na Green Deal
Foto: Archiv L. Vondráčka
Popisek: Libor Vondráček

„30 let svobody? Máme na víc!“ shrnuje jejich přesvědčení, že dosažená úroveň svobody by neměla být brána jako konečná. „Před pěti lety, symbolicky krátce po 30. výročí sametové revoluce, utnula Evropská zelená dohoda, tzv. Green Deal, 30 let svobody u nás. Místo aby se politika zaměřila na rozumné kroky k ochraně přírody, vidíme snahy o masivní a finančně náročné regulace, které lidem ztěžují život. Na nesvobodný zelený plán EU navázala velmi brzy covidová diktatura po roce 2020,“ uvádí Vondráček.

„Svoboda projevu, svoboda rozhodování o vlastním těle nebo svoboda ekonomická jsou dnes relativizovány způsobem, který by si ještě před několika lety málokdo dokázal představit,“ zdůrazňuje Vondráček a upozorňuje na znovu rostoucí moc centrálních úřadů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.