Co že se to vlastně stalo? 23. ledna, na schůzi Poslanecké sněmovny, došlo ke kuriózní situaci. Oproti očekávání neprošel vládní návrh zákona o vydání státních dluhopisů (stenozáznam naleznete zde). Ptáte se, jak se něco takového může stát? Jak je možné, aby se koalici nepodařilo prohlasovat vlastní návrh zákona, když má ve sněmovně pohodlnou většinu? Jak je vidět, tak v případě, kdy schůzi řídí nemehlo, které si nedokáže sjednat pořádek, poměrně snadno.
Nechejme ale paní Jermanovou stranou. Je všeobecně známo, že Andrej Babiš je zastáncem přístupu, že by stát měl být řízen jako firma. Pokud ale pan Babiš vybírá lidi na vysoké posty ve svých firmách stejným způsobem, jako v politice, upřímně se dost divím, že ty firmy ještě fungují a vydělávají.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: TOP 09
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky
14:16 Ministr Výborný: Českým zemědělcům musí Evropa naslouchat
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání v Bruselu
- 13:15 Stačilo!: Lidé mají právo žít offline
- 12:13 Hřib (Piráti): Založit rodinu a vychovávat děti nesmí být luxus
- 11:10 Ministr Válek: Pomozte tam, kde je to potřeba. Krev zachraňuje životy
- 10:08 Mašek (ANO): Blažkův bordel za miliardu. A my to teď všechno zaplatíme
- 9:05 Premiér Fiala: Věřím, že Slovensko zohlední odpovědnost vůči společným evropským hodnotám