Bohdalová (ČSSD): Do Finska, nebo kamsi do Absurdistánu?

24.10.2013 12:12 | Zprávy
autor: cssd.cz

Rok 2013 se zatím příliš nepovedl. Nemyslím mně nebo těm z nás, kteří letos zažili své velké události v osobním, či pracovním životě. Myslím naší zemi – a to navzdory tomu, že se i ve veřejných záležitostech začalo (možná) blýskat na lepší časy.

Bohdalová (ČSSD): Do Finska, nebo kamsi do Absurdistánu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlasta Bohdalová

Byl to však právě letošní rok, kdy slavila triumfy „blbá nálada“, proti které byla ta „Havlovská“ jen slabý odvar. A já optimisticky doufám, že za ní po tomhle víkendu uděláme tečku a začneme se zase po dlouhé době dívat kupředu – směrem k vyspělým a demokratickým evropským zemím. Pokud se to podaří, tak si myslím, že na letošní rok budeme nakonec vzpomínat v dobrém.

Zatím bylo těch pozitiv jen málo. Respektive dvě. V lednu vybrali občané v prezidentské volbě tu – navzdory objektivním nedostatkům – výrazně lepší variantu, a o půl roku později se konečně poděkoval Nečaso-Kalouskův kabinet. Obě události se ovšem neobešly bez určité pachuti – v prezidentské volbě vyhrotili někteří příznivci OBOU kandidátů emoce až na samou hranu a pád „Nečasova“ kabinetu provázela podivná, normálním lidem nepříliš srozumitelná aféra.

To dalo další impulzy politické krizi, kterou tahle země zažívá už tak dlouho, že jsme skoro zapomněli, jak vypadá normální správa státu. Do toho se velmi razantně projevovala krize, která připravovala firmy o zakázky, občany o peníze a pracovní místa a všechny dohromady o chuť dělat vůbec něco proto, aby se naše země odrazila ode dna.

Nyní stojíme na rozcestí. Na jedné straně stojí možnost silné, stabilní a proevropské vlády, která se nebude muset zabývat sama sebou a realizuje program pro naši zemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.