ČSSD: Nové vedení sociální demokracie zahájilo jednání s hnutím ANO

21.02.2018 21:01

Předseda sociální demokracie Jan Hamáček a statutární místopředseda strany Jiří Zimola se dnes sešli s předsedou vlády v demisi Andrejem Babišem. Jan Hamáček zdůraznil, že cílem těchto jednání je sestavení stabilní a proevropské vlády, která bude mít ve svém programu zahrnuty klíčové priority sociální demokracie.

ČSSD: Nové vedení sociální demokracie zahájilo jednání s hnutím ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Úvodní jednání se uskutečnilo čtyři dny po sjezdu sociální demokracie, na kterém delegáti přijali usnesení o zahájení politických rozhovorů s hnutím ANO a dalšími parlamentními stranami. „Předsedovi vlády v demisi jsem jasně řekl, že ČSSD připravena konstruktivně jednat, ale že očekáváme korektní jednání z obou stran,“ uvedl po úvodním jednání se zástupci hnutí ANO předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

„Dohodli jsme, že se znovu sejdeme příští týden. Personální otázky nicméně v tuto chvíli vůbec nejsou na stole,“ dodal statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

Nové vedení sociální demokracie se chce v prvé řadě soustředit na hledání programových průniků. „Sociální demokracie bude prosazovat, aby se propláceli první tři dny nemoci. Vláda musí řešit bytovou situaci. Stojíme například o to, aby se nastartovala masivní výstavba družstevních a nájemních bytů. Chtěli bychom posílit příjmovou stránku státního rozpočtu, protože z naší republiky odtéká téměř 300 miliard korun ročně na dividendách do zahraničí. Velké firmy a podniky, které mají vysoce nadprůměrné zisky v naši zemi nebo si nárokují státní pobídky, by se měly více podílet na rozvoji naší země. Získané prostředky investujeme do výstavby a modernizace České republiky,“ zmínil některé programové priority sociální demokracie Jan Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ramzer (ODS): Kraj již ví, jak využít školní statek ve Frýdlantu

22:57 Ramzer (ODS): Kraj již ví, jak využít školní statek ve Frýdlantu

Nová budoucnost se rýsuje zanedbanému školnímu statku ve Frýdlantu. Rozsáhlý areál z roku 1722, kter…