Chalupa (ANO): Jsme suverénní stát, nebo jen bezmocní vykonavatelé nesmyslných požadavků?

08.02.2018 11:37

Držitelé legálně získaných zbraní mají plné právo požadovat od svého státu plnou právní ochranu svého majetku, nehledě k tomu, že jde o spoluobčany, kteří na rozdíl od většinové populace umí se zbraněmi zacházet a mohou se tak reálně postavit agresi.

Chalupa (ANO): Jsme suverénní stát, nebo jen bezmocní vykonavatelé nesmyslných požadavků?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Legální držitelé zbraní, kteří získali oprávnění držet zbraň podle doposud platné legislativy svrchovaného státu Česká republika - legislativy, která je mimochodem jedna z nejkvalitnějších na světě ať už jde o získání zbrojního průkazu tak i o evidenci zbraní - mají plné právo požadovat od svého státu, státu kterému mimo jiné odvedli příslušné poplatky, absolvovali dobrovolně jedno z nejpřísnějších občanských bezpečnostních prověření, plnou ochranu jejich naprosto legálně získaného majetku a práv k němu. Stát se má postarat i o to, aby nebylo možné, aby EU prostřednictvím EK toto právo jakkoliv zpochybnila, zpochybnila by tak naší výsostně národní kompetenci k těmto zcela suverénním národním pravomocím.Také jsem zvědav - a samozřejmě odsuzuji takový postup - co se bude dít, když si držitel zbraně, aby ji nemusel uložit u policie, nahlásí její ztrátu či krádež - jestli nám těch 40 000 policistů bude stačit, aby to všechno dokázali evidovat a vyšetřovat, nemluvě o tom, kam bude policie odevzdané zbraně ukládat, jak je bude hlídat a ošetřovat a kolik nás to bude stát...

Mimochodem - nevím jestli si Senát, respektive pan Láska a spol. uvědomili eventuální dopady svého politického postoje a rozhodnutí na morálku české veřejnosti, dopady na vztah k hodnotě, jíž zveme "vlastenectví" a pokud se snížíme na tu nejnižší materiální úroveň - pak se akceptování šílené ambice EU (odzbrojení obyvatelstva) rovná v podmínkách ČR o náklady ve výši miliard Kč, jen tak vyhozených oknem kvůli rozhodnutí EK, která nejenom nezkoumala jiné možnosti (třeba například naši legislativu), ale naopak jde zcela arogantně proti našim národním tradicím a našim historickým zkušenostem s "pomocí" jak z východu tak ze západu. Nevím zda Senát zvážil dostatečně a odpovědně i dopady na obecnou obranyschopnost země v případě jejího ohrožení. V tomto ohledu a kontextu se nebojím prohlásit, že Senát se pohybuje na ostří nože - ostří vlasteneckého a vlastizrádného postoje.

A v uvedených souvislostech bude jistě zajímavé pozorovat, jak intenzivně budou příslušná ministerstva a zákonodárný sbor pracovat na institucionalizaci (obnovy) Svazu brannosti (dekret prezidenta Beneše, 1947) - a vzhledem k nátlaku a spěchu EU moc času nemáme a na zavedení (obnovy) Branné přípravy do škol jako povinného předmětu (zákon o Branné výchově, Beneš 1937).

A na závěr dodávám - EU v žádném případě nespí, EP prostřednictvím EK připravuje, pro jistotu, i směrnici o likvidaci olova jako materiálu používaného pro výrobu střeliva - a světe div se, důvodem je ochrana životního prostředí!

Páni zákonodárci, páni poslanci a senátoři (...slavní mudrci, vzácní chemici, slovutní mistři, páni magistři, astrologové, geometři, agronomové, psychiatři, páni docenti geologie, psychologie, theologie, nemocí zhoubných, nemocí zjevných, nemocí latentních, vynálezcové věcí patentních, magnificence, zkrátka inteligence), osobně nemám nic proti ochraně životního prostředí, ale v případě ozbrojeného konfliktu má pro mne význam ochrany života občanů a zejména těch, kteří budou schopni a ochotni se se zbraní v ruce postavit agresorovi (a vše co s tím souvisí) nesrovnatelně vyšší hodnotu... Pro vás ne?

Převzato z profilu.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • ex-poslanec (2013-2017), zastupitel, obrana a bezpečnost
  • kontrolní výbor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: Jednostranná vojenská operace destabilizuje mírový proces v Sýrii

22:23 Ministr Petříček: Jednostranná vojenská operace destabilizuje mírový proces v Sýrii

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal v pondělí 14. října 2019 v Lucemburku s dalšími …