Chalupa (ANO): Nepracující spoluobčané by neměli disponovat volebním právem

12. 2. 2018 10:31

Komentář na facebookovém profilu k článku Pavla Kohouta na serveru ceskapozice.lidovky.cz.

Chalupa (ANO): Nepracující spoluobčané by neměli disponovat volebním právem
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

...pokud se chci vyjadřovat k dění ve společnosti, pokud se chci vyjadřovat k politice a aktivně ji ovlivňovat, musím studovat práce politologů a ekonomů, bez ohledu na to, zda jejich argumentace "ladí" či "neladí s mým politickým nastavením. Komentáře pana Kohouta studuji velmi rád, pokládám je za objektivní a nutné k uchopení problematik v širších souvislostech.

V tomto jeho komentáři mne zaujalo především potvrzení skutečnosti, že uzavřené nekombatibilní cizorodé komunity vzniklé migrací, hrají v tuto chvíli v západních společnostech významnou roli jako velmi silná (až jednoho dne rozhodující) volební základna pro "pseudolevicové" politiky - přesněji ty politiky, kteří pro udržení moci - úspěch ve volbách - jsou všehoschopní a za cenu krátkodobého individuálního prospěchu zcela bezohledně zrazují společnost jako celek. I tato okolnost hraje a bude hrát velmi podstatnou roli při další udržitelnosti projektu EU. Zmíněný článek ZDE.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • ex-poslanec (2013-2017), zastupitel, obrana a bezpečnost
  • kontrolní výbor

Pokud jde o české prostředí - několikráte jsem se vyjádřil v tom smyslu, že nepracující spoluobčané, kteří jsou jen a pouze spotřebiteli sociálních dávek (a zdůrazňuji, že nemluvím o spoluobčanech, kteří se do tíživé životní, sociální situace dostali ne vlastní vinou/např.nemoc, seniorský věk apod), které může stát ještě stále štědře vyplácet díky solidaritě pracující většiny, BY NEMĚLI DISPONOVAT VOLEBNÍM PRÁVEM. Protože tito spoluobčané budou vždy a jednoznačně volit jen ty, kteří jim jejich nezasloužené výhody slíbí - a to je přece zřejmá a nepopíratelná deformace hodnot jako je "svoboda", "rovnost", "demokracie"!!!! Nerado se to slyší, tomu rozumím, ale to neznamená, že že tomu tak není.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dolínek (ČSSD): Žádné řešení nebude ideální

18:44 Dolínek (ČSSD): Žádné řešení nebude ideální

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna k návrhu změny zákona o ochraně a využití nerostn…