Hannig (Rozumní): Volby jsou důležité, demonstrace jsou pouze ke zviditelnění

05.08.2023 22:01 | Komentář

Tento můj letní článek navazuje na ten minulý. Neustále upozorňuji na to, že jediná demonstrace, která má cenu, je demonstrativní příchod k volebním urnám a vyjádření svého názoru tím, že nevolíme ty, proti kterým bychom protestovali.

Hannig (Rozumní): Volby jsou důležité, demonstrace jsou pouze ke zviditelnění
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hannig

Poslancům, respektive těm z vládnoucích stran, je naprosto šuma fuk, jestli se v horku na pódiu smaží pár řečníků a dole pod pódiem tleská hlouček, či dav. Oni si odhlasují to, co jim nakáže vedení strany. Teď tu potupnou smlouvu, která poputuje k podpisu prezidenta. A může se demonstrovat horem dolem.

K prezidentské volbě se sice dostavilo hodně voličů, jenže jsem od nejedné ženy, která rozhodně nefandí vládě, slyšel, že volila generála Pavla, protože je »hezkej a vůbec takovej chlap, za kterého se nebudeme muset stydět«.

Za tu svou volbu, že je někdo »hezkej«, už ony dámy zinkasovaly zmenšení zákonné valorizace svých důchodů a bude to pokračovat dál.

A co se té demonstrace týká. Nebylo lepším řešením, než demonstrovat proti něčemu, co mělo předem zajištěno, že bude schváleno, postavit do prezidentské volby někoho, kdo by měl šanci svým vystupováním a předchozím úspěchem ve volbách, kdy se z nevolitelného místa vyšplhal na bezkonkurečně první místo díky preferenčním hlasům? Navíc pohledný chlap a také generál. Copak vedení SPD neví, jak hlasují lidé. Lidi nezajímají nějaké historické rozbory, ale pevnost v hlase a dobrý vizuální dojem. To by byla nejúčinnější demonstrace, postavit ve volbě někoho, kdo by byl dobrou protikartou proti vítěznému generálovi. Generál Blaško proti generálovi Pavlovi.

A tak to jde u nás stále dokola a dokola. Počítá se s hloupostí lidí, však to prezident Zeman, ještě jako premiér, či předseda Poslanecké sněmovny, už nevím, co tehdy byl, když řekl tu památnou větu, vyjádřil naprosto přesně.

Bohužel, já se s tím neustále setkávám, kdy lidé nevidí byť malý kousek dopředu. Naskočí si vždy na špek a jakékoliv předchozí varování je naprosto zbytečným házením hrachu na zeď.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak ano Hannig, každý má nárok na vlastní názor, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseEvžen01 , 05.08.2023 23:42:37
Ale podívejte se kolem sebe. Volby jsou lehce zmanipulovatelné. Vlastně bych měl napsat voliči. Podívejte se na Slovensko, v září tam mají předčasné parlamentní volby. Ta vládnoucí soldateska se klidně znovu cpe do voleb za mohutné podpory medií, neziskovek, prezidentky a sereše. To, že za 3 roky rozvrátili stát , ožebračili lidi , táhnou je do války a do poslední chvíle bezostyšně kradou jim nepžekáží, aby nebalamutili vežejnost jako že "Dájí zemi do pořádku"

|  5 |  0

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…