Hašek (ČSSD): Je třeba nazývat věci pravými jmény

18.01.2019 17:02

Bruselský bič na neposlušné, bohužel je třeba nazývat věci pravými jmény. Toto bude nástroj nátlaku na země Visegradu, včetně České republiky.

Hašek (ČSSD): Je třeba nazývat věci pravými jmény
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Michal Hašek.

Dosavadní občasné výhružky některých západoevropských politiků-např. když nebudete “solidární” v řešení nelegální migrace (rozuměj když nepřijmete migranty), utneme Vám peníze, se zhmotňuje. A nebuďme naivní, o tom, zda jsme právní stát, se povede politický proces ( ve Švejkovi vyjádřený ve scénce zasedání c.k.polního soudu lapidárně - “přiveďte odsouzeného...ehm, co to říkám, obžalovaného...”.

Byl jsem pro vstup ČR do EU, stále si myslím, že Evropa musí fungovat společně, ale dnešní fungování EU je na hony vzdálené tomu,do kterého jsme vstupovali. Možná slyším “trávu růst”, ale politická elita naší země by neměla používat metodu “milosrdném lži” občanům, jak jsou vztahy uvnitř EU a mezi EU a ČR skvělé, nechovejme se jako prezident Beneš v roce 1938, kdy přesvědčoval veřejnost i generály, že naše spojenectví s Británií a Francií je pevné a že nás ochrání před choutkami Hitlera.

Očekávejme tedy, že Brusel přitáhne kohoutky, do toho nástup hospodářské recese. Již několik let říkám,že by se ČR měla připravovat na postupný útlum bruselských financí, nyní to může být i útlum více skokový. Vláda,kraje i města a obce by měly začít společně připravovat “krizový balíček” řešící případné příjmové výpadky- z Bruselu i díky dopadům recese. A jako levičák se nestydím dát na stůl znovu taková témata jako progresivní zdanění fyzických i právnických osob či sektorové zdanění a v rámci nich snížení objemu kapitálu vyváženého každoročně z ČR (jde o 300-500 mld Kč ročně).

I v rozpočtově horších časech musí být nadále garantovány a zajištěny základní veřejné služby - školství, zdravotnictví, sociální služby, veřejná doprava, bezpečnost státu, přiměřená energetická a potravinová soběstačnost a bezpečnost státu a mnohé další...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS Praha: Radní za STAN a Prahu sobě opět ohrožují dostavbu Pražského okruhu

23:56 ODS Praha: Radní za STAN a Prahu sobě opět ohrožují dostavbu Pražského okruhu

Nejdůležitější dopravní stavba České republiky je opět v ohrožení. Odpovědní pražští radní rozhodli …