Hlaváček (STAN): Stojím za kulturou v Kasárnách Karlín

06.06.2024 17:17 | Ze sítí

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na zákaz činnosti kulturně-společenského centra Kasárna Karlín stavebním úřadem

Hlaváček (STAN): Stojím za kulturou v Kasárnách Karlín
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlaváček (STAN)

Pevně věřím, že se nastalá situace vyřeší, a udělám vše, co je v mých silách a kompetenci, aby zde byl kulturní provoz obnoven co nejdříve. Z pozice pražského radního nemám a ani nemůžu mít vliv na rozhodnutí stavebního úřadu, který je součást státní správy. Jeho rozhodnutí je výsledkem delšího procesu a stížností části veřejnosti na provoz. Je však zřejmé, že valná většina místo vnímá pozitivně.

Kasárna Karlín se během let stala výjimečným kulturním centrem a Pražané si je právem oblíbili. My na to reagovali. Budovu jsme v minulém roce převzali od státu a začali pro ni hledat adekvátní využití, které by vhodně doplnilo místní občanskou iniciativu.

Na změně územního plánu jsme začali intenzivně pracovat už v době, kdy jsme o získání nemovitosti jednali se státem. Až bude změna dokončena, nebude prostor vedený jako armádní, a to pomůže řešení problému. Provozovatelé zároveň na stavební úřad podali dodatečné žádosti o stavební povolení na nezkolaudované stavby, které jsou součástí areálu, a stížnosti zodpovědně řeší.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Podobnost s rokem 1968 pokračuje

18:09 Zahradil (ODS): Podobnost s rokem 1968 pokračuje

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na odstoupení Joe Bidena z prezidentských voleb