Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala

12.07.2025 16:14 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k práci premiéra Petra Fialy.

Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
Foto: Archiv AS
Popisek: Alena Schillerová (ANO)

Vážení přátelé, až Petr Fiala přejde z částečného úvazku na Masarykově univerzitě zpět na plný, bude přednášet studentům sám o sobě. Proto si tam pořád drží ten pětinový úvazek. Novináři se diví, jak je možné, že premiér zvládá dvě zaměstnání. Podle platné smlouvy totiž musí celý jeden pracovní den v týdnu věnovat nikoli vedení země, ale univerzitě. Pokud by to neudělal, porušil by zákoník práce. Z toho vyplývá, že pan Fiala krátí práci pro Českou republiku minimálně o 32 hodin měsíčně.

Není to ale zase tak divné, když se na to podíváte očima samotného pana Fialy. Z jeho pohledu si totiž nejezdí odskočit jednou týdně na školu do Brna, ale čtyřikrát týdně na Úřad vlády do Prahy. Tam si sedne, podepíše, co mu dají na stůl, na kameru odříká, co mu předepíšou a pokrčí rameny nad novou kauzou některého z ministrů, nad nimiž nemá žádnou kontrolu.

Všichni v okolí Úřadu vlády ví, že reálnou moc v této zemi nemá pan profesor, nýbrž lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů. Pan Fiala je už čtvrtým rokem v Praze pouze na návštěvě. A tady jsou výsledky jeho profesorského přihlížení.

Elektřina dražší o 77 procent.

Plyn dražší o 92 procent.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…