Hřib (Piráti): Z pohledu Prahy se jedná o rekonstrukci století

16.08.2023 20:07 | Tisková zpráva

Hlavní město Praha obdrželo finanční příspěvek ve výši 33 891 754,73 korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Tyto prostředky využije na důležitou rekonstrukci a modernizaci Barrandovského mostu a na zlepšení protihlukových opatření v jeho blízkosti.

Hřib (Piráti): Z pohledu Prahy se jedná o rekonstrukci století
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý primátor Zdeněk Hřib

Barrandovský most je jedním z hlavních dopravních tahů v Praze a zásadním prvkem dopravní infrastruktury celé České republiky. Díky finanční podpoře od SFDI bude možné zajistit jeho dlouhodobou bezpečnost a zvýšit nejen kvalitu jízdy pro všechny uživatele, ale i obyvatel přilehlých oblastí.

Anketa

Souhlasíte s ministrem Rakušanem, že spáchá-li zločin stát (má na mysli Rusko), musíme trestat i jeho občany?

3%
97%
hlasovalo: 23385 lidí

„Peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury jsou významným příspěvkem pro klíčovou opravu Barrandovského mostu. Nyní jdeme postupně do finále s?druhou etapou jeho rekonstrukce. Ta letos probíhá bez významných komplikací. A to díky zkušenostem, které jsme už nasbírali a pečlivému dohledu na její průběh. Z pohledu Prahy se jedná o rekonstrukci století, i s ohledem na každodenní vytíženost této významné dopravní tepny. Tu zdaleka nevyužívají pouze Pražané a jde tak o nejvytíženější automobilový most v republice,“ uvádí Zdeněk Hřib, 1. náměstek primátora pro oblast dopravy.

Zdeněk Kovářík, pražský radní zodpovědný za oblast financí, rozpočtu a podpory podnikání, vyjádřil vděk za tuto investici: „Je nesmírně důležité dbát na kvalitu našich silnic a mostů, zejména těch s takovým významem, jakým je Barrandovský most. Tato státní podpora nám usnadní pokračovat v modernizaci a zajištění bezpečnosti pro všechny uživatele dopravy,“ říká Zdeněk Kovářík. Rekonstrukce Barrandovského mostu přispěje k zvýšení bezpečnosti, snížení hlukového znečištění v okolních oblastech a celkovému zlepšení dopravní situace v hlavním městě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Budoucnost: Problémy zemědělství. Klíčové je správně nastavit dotace

10:14 Budoucnost: Problémy zemědělství. Klíčové je správně nastavit dotace

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zemědělství.