Klán (KSČM): Právní neodpovědnost se vždycky hodí

01.12.2023 4:31 | Komentář

"Tak rozpočet to letos zvládne... No hrozný, hele, já doufám, že Miloš je nažhavenej, že chce někam jet a že pojede." To je legendární věta z rozhovoru mezi předsedou vlády Rusnokem a ministrem obrany nadřízeného armádnímu generálovi Pávkovi.

Klán (KSČM): Právní neodpovědnost se vždycky hodí
Foto: janklan.cz
Popisek: Jan Klán, poslanec KSČM za Středočeský kraj

A pan Vajíčko je taky nažhavenej a jezdí. Rozpočet to jistě zvládne nejen letos. Cesta do Ameriky byla cesta ke zbrojařům. Jistě už je připraven plán vnitřní obrany. A cesta do Itálie také nebyla náhodná.

Anketa

Povedla se stávka ČMKOS?

77%
18%
hlasovalo: 10838 lidí

Nevíme vůbec nic o Pavlových cestách do země, kde včera znamenalo zítra, tj. do Svazu Sovětských Socialistických Republik. On o své komunistické minulosti mlčí, ačkoliv by se mohl, jako vrchní velitel ozbrojených sil zbavit mlčenlivosti. Byl by právně neodpovědný.

Cesta do Itálie nebude ale náhodná. Vždyť přece v 90. letech 20. století dělal pobočníka generálu Procházkovi, který o svém postavení v čele vojenské zpravodajské služby prohlásil: "„Když jsem přišel k vojákům, to si dneska nikdo neuvědomuje, tam byl příslušný počet zpravodajských důstojníků Varšavské smlouvy a jeden Procházka jako velitel...“

Devadesátky byly na obraně dobou Miroslava Kalouska a byli to lidovci, kdo prosadili spolupráci při modernizaci armády pod taktovkou italských firem, kde hlavním argumentem byla nezávislost na Rusku s naší sovětskou vojenskou technikou. Ta však nijak generálovi Pavlovi během jeho služby nevadila. Je tedy pan Vajíčko pokračováním M. Kalouska jinými vazbami?

Právní neodpovědnost se vždycky hodí, když podporujete válku.

reklama

autor: PV

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Co vyřeší zákaz THC?

Podle mě nic. Buď se přesune látka na nelegální trh nebo vznikne nová. Navíc není to tak, že trh s legálními látkami lze aspoň regulovat, což se o těch nelegálních říci nedá? A v čem je třeba THC horší než alkohol? A proč je na tabák zakázána reklama a na alkohol ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Rusko prohraje... Pokud tedy uděláme dost

6:04 Ženíšek (TOP 09): Rusko prohraje... Pokud tedy uděláme dost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.