Kolář (TOP 09): Obnova Ukrajiny je příležitost pro Česko

20.03.2023 10:32 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k obnově Ukrajiny.

Kolář (TOP 09): Obnova Ukrajiny je příležitost pro Česko
Foto: Screen Prima CNN
Popisek: Ondřej Kolář na Prima CNN

Obnova Ukrajiny je příležitost pro Česko.

Ukrajina ještě pořád potřebuje naši pomoc. Rusko se nás snaží znechutit, utahat, unavit k nezájmu. Na kulatém stolu pořádaném Asociace pro mezinárodní otázky/Association for International Affairs jsme proto řešili, jak obrovská výzva bude poválečná obnova zničené země, co můžeme dělat teď i co bude potřeba v budoucnu.

V diskuzi jsem nadnesl téma pomoci a spolupráce mezi městy a obcemi. Nějak motivovat města v České republice a v EU, aby se na obnově válkou poničené země podílela a uzavírala partnerství s městy na Ukrajině. Ono to může mít svůj velký význam. Taková partnerství skutečně můžou pomáhat a některá už pomáhají. Přeci jen, takový starosta se dokáže do kůže jiného starosty vcítit mnohem lépe, než třeba eurokomisař (a to nemyslím nijak zle vůči eurokomisařům).

Města pravidelně vyřazují starou techniku – auta, počítače, často se vyřazuje i technika městské policie, nebo třeba vybavení škol. To všechno může pomáhat na Ukrajině, když my už pro to nemáme využití. Sám jsem byl dvakrát ve městě Chmelnyckyj ve středu Ukrajiny a vím, jak se tam veškeré pomoci bez výjimky váží.

A co z té pomoci budeme mít? Tak v první řadě to, že pomůžeme, aby sem nepřijeli v další vlně Putinovi mužici. To je myslím pádný důvod. Ale třeba taky to, že pak v zemi, která prošla válkou, bude moře příležitostí pro české firmy, podniky i nápady...

Naše pomoc se teď musí soustředit na podporu Ukrajiny v boji proti teroristickému rusku. Ale že se chceme na poválečné obnově Ukrajiny podílet, to může klidně zaznívat taky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Obnova fašistického, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseTecumseh , 20.03.2023 10:42:16
státu je vlastizrádná a trestná činnost, zrzavý nevzdělanče.

| 7 | 0

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

22:01 Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji konfliktu na Ukrajině